Každá práca si vyžaduje svoj pracovný odev

Rôzne zamestnania si vyžadujú rôzny pracovný odev. Veľa ľudí sa pri výbere svojho povolania často zaoberá práve oblečením. Ženy sú náchylné na to, ako vyzerajú a rady sa pekne obliekajú. Nechcú preto pracovať v supermarketoch pri pokladni, kde by museli nosiť jedno a to isté tričko stále dokola. Milujú si svoje veci do práce kupovať, preto radšej volí neutrálne zamestnanie, ktoré nemá vopred stanovený dress code. Veľa zamestnanie ale vopred definovaný odev má. O aké zamestnanie sa jedná a čo je lepšie nenosiť do takých prác? 

  1. Sekretárka nosí formálny štýl 

Keď mu pracujete v sekretariáte, je nutné, aby ste do svojho šatníka zaradili predovšetkým košele a úzke nohavice. Pokiaľ sa jedná o sekretára, svoju pracovnú obuv prispôsobte konečnému looku. Zvoľte radšej poltopánky k spoločenským nohaviciam a košeli než napríklad tenisky. Tie sa naozaj k tejto pozícii nehodí. Nohavice a košele sú samozrejme v poriadku a radí sa k povinnému dress codu. U žien – sekretárok – je nutné, aby sa tiež obliekali do formálneho štýlu. Úzke sukne či nohavice skvele doplní napríklad košele a lodičky. Ak sa nechcete trápiť s lodičkami, voľte treba baleríny. 

  1. Prácav sťaženom prostredí požaduje ochranné prvky 

Pokiaľ ale pracujete v sťaženom prostredí, je nutné, aby ste sa zaopatrili najrôznejšími ochrannými prvkami. O tie by sa mal postarať ale váš zamestnávateľ. Ak pracujete na stavbe, pracovný odev by mal spočívať v praktických nohaviciach. Niekto tiež nosia pracovné vesty, v ktorých skrýva veľa drobného náradia. U práce na stavbe je ale potrebné dbať aj na ochranu hlavy, očí a mnohokrát aj dýchacích ciest. Správna obuv je taktiež na mieste. Medzi najvhodnejšie sa radí napríklad pevná členková obuv, ktorá skvele drží nohu a len tak ľahko neprošlápnete podrážku. Na obuvi by sa nemalo šetriť. Kvalitné a spoľahlivé topánky sú totiž hlavným bodom ochrany zamestnanca. Čokoľvek môže na nohu spadnúť alebo môže zamestnanec nešikovne zakopnúť. Topánky by mali byť naozaj pevní, aby sa len tak ľahko nedostalo na prsty na nohách.