Ako zmierniť nadmerné potenie?

Najmä v lete bolo naším najväčším problémom nadmerné potenie. Mnohých ľudí však trápia nadmerné potenie aj teraz, aj keď vonku už dávno nepanujú vysoké teploty. Dôvodom môže byť štítna žľaza alebo skrátka gény. Zatiaľ čo niektoré ženy využívajú antiperspiranty, pravdou je, že mnohým ani antiperspiranty nepomáhajú. V takom prípade sa pýtajú, ako nadmerné potenie zmierniť?

Kruhy pod pažami alebo na chrbte nie sú pekné, sú skôr odpudivé. Navyše znižujú sebavedomie človeka. Ak si chcete udržiavať vysoké sebavedomie, mali by ste potenie zmierniť. A my vám prezradíme ako.

Vyraďte faktory, ktoré majú na potenie vplyv

Dôležité je predchádzať vzniku nadmerného potenia. Ľudia si to ani neuvedomujú, ale pravdou je, že za nadmerným potením stoja mnohé faktory. Prvým faktorom je kofeín, teda obmedzte pitie kávy na minimum. Druhým faktorom je nikotín, teda opäť obmedzte fajčenie cigariet. Prejaví sa to na potenie, tým si môžete byť istí.

Tiež by ste mali zo svojho jedálnička vyhodiť jedlá, ktoré sú opäť spúšťacími faktormi nadmerného potenia. Je to napríklad cesnak, tiež rascu alebo kari. Aj cibule zvyšuje produkciu potu.

Keď antiperspiranty nepomáhajú

Ak vám nepomáhajú ani antiperspiranty, ktoré sú účinnejšie ako klasické dezodoranty, ak sa potíte abnormálne aj napriek tomu, že ste sa zbavili kávy, fajčenie i mnohých spomínaných potravín, potom je zamiesené na poriadny problém a treba s ním zamieriť k lekárovi. Môžu vám byť predpísané napríklad lieky, ale tiež vám môže byť navrhnutý chirurgický zákrok, ktorého sa nebojte – je to len chvíľka, ktorá vám môže úplne zmeniť život.

Nadmerné potenie naozaj uberá na sebavedomí a je to problém aj krásy, nielen nášho zdravia. Je teda potrebné s tým niečo robiť. Budete za to radi nielen vy, ale aj vaše okolie, ktoré bude hodnotiť nulové kruhy pod pažami alebo na chrbte veľmi pozitívne.