Ako sa zbaviť nepríjemného zápachu z topánok

Opäť je tu obdobie, počas ktorého sa nadmieru potíme. Aj keď v tejto dobe sa zvyčajne teploty drží sotva nad dvadsiatimi stupňami Celzia, tento rok je všetko inak. Dalo by sa povedať, že sme tento rok jar preskočili a zamierili sme rovno do leta. Vysoké teploty nám spôsobujú šoky, vďaka ktorým upadáme chorí do postelí, ak nemáme silnú imunitu. Začíname sa oveľa viac potiť, pretože málokedy odhadneme, čo si vziať na seba. Väčšinou siahneme po džínsach, v ktorých nám popoludní je ohromné horúco. Väčšiu mieru potenie však iba nepozorujeme, ale taky cítime. 

Zápach topánok je súčasťou letných horúcich dní. Ak chodíte počas horúcich letných dní v uzavretých topánkach, musíte počítať s tým, že topánky budú zapáchať. Niekedy je zápach takmer cítiť, inokedy je to odér, ktorý sa šíri celou električkou či metrom. 

Našťastie aj proti tejto nepríjemnosti sa dá bojovať. Otázkou je, ako? 

Jedlá soľ je náš najlepší kamarát 

V mnohých predajniach obuvi nájdete spreja do topánok, ktoré majú účinne bojovať so zápachom. Lenže len hŕstka z nich skutočne funguje. Aby ste si boli istí, že zápachu z topánok sa zbavíte, použite radšej soľ, ktorú má každý vo svojej kredenci v kuchyni. Soľ totiž eliminuje prach. Stačí, keď topánky soľou vysypete a necháte ju pôsobiť cez noc. 

Aj s alkoholom to ide 

Ak soľ nezaberie, môžete to skúsiť s alkoholom. Kúpte si v obchode tú najlacnejšiu vodku alebo si vezmite vodku, ktorú máte vo vašom domácom bare. Nalejte ju do rozprašovača a vystriekajte jej zapáchajúce topánku. Do rána opäť zápach zmizne. Dôležité je, aby ste vodku nechali zaschnúť. Neumývajte ju z topánok. 

Citrón a ocot 

Ak nezaberie ani vodka, siahnite po zaručených pomocníkoch, ktorými je ocot a citrón. Tí zatočí vždy so všetkým. Stačí, keď si zriedite vodu, citrónovú šťavu a ocot. Tento roztok vylejte do rozprašovača a vystriekajte ním topánky. Opäť nechajte zaschnúť a do rana je po zápachu.