Zdravý životný štýl

V dnešnej hektickej dobe je dôležitý príjem vitamínov, najlepšie vo forme zeleniny a ovocia. Dodávajte telu pravidelne energiu a podporte pekný vzhľad pokožky. Stavte na semienka a oriešky vo všetkých podobách a druhoch a pred konzumáciou je namáčajte kvôli aktivácii inhibítorov. Je veľmi dôležité jesť pravidelne av malých porciách. Dbať na pravidelný prísun bielkovín, ktoré si samo telo nevie vyrobiť ani udržiavať do zásoby.

Zdravá strava

Jedálniček je potrebné dopĺňať kvalitnými sacharidy a zdravými tukmi. Skrátka dodržiavať zásady zdravej výživy. Ak sa správne stravujete, vaše orgány nestarnú tak rýchlo. Strava má byť pestrá, menej solená, bez vyprážaných jedál a fastfoodu. Zabudnite na pochutiny, najmä tie slané a nebudú vás trápiť ani opuchy. Zadržiavanie prebytočnej vody vo vašom tele sa vás nebude týkať.
Pitný režim v podobe čistej vody je základom. Nedostatok hydratácie vie urobiť paseku v ľudského organizmu. Pokožka má potom tendencie starnúť a tvoriť vrásky. Aspoň 2 – 3 l vody denne je základ. Patrí do toho aj potraviny. Viete napríklad, že varená ryža obsahuje až 70% vody?

Dávajte si pozor na kávu a čierny čaj. Kávu pite v podobe kvalitného presa. Čierny čaj nahraďte zeleným. Nespoliehajte sa na pocit smädu, môže klamať. Ak nemáte práve chuť na čistú vodu, dajte do nej citrón či pár plátkov uhorky. Ideálne vypite polovicu dennej dávky už dopoludnia.

Spánok aj pohyb

Nezabúdajte na blahodarný pravidelný spánok, ktorý dokáže skvele zregenerovať vaše telo. Venujte sa pravidelne pohybu a to nie len vo fitku, ale vyrazte aj do prírody na čerstvý vzduch. Formy pohybu striedajte. Medzi športové aktivity zaraďte kondičné cvičenie, kardio, posilňovanie, strečing, jogu, chôdzu, beh i jogging. Zdravé srdce udrží zdravé telo. Posilňovanie spevňuje svalstvo a zlepšuje držanie tela. Denne sa venujte aspoň 30 minút fyzickej aktivite. Je jedno, ktorá to v daný deň bude. Bežte si zabehať, alebo vyjdite schody a zabudnite na výťah.