Viete, aké potraviny urýchľujú starnutie kože?

Pribúdajú vám na čele vrásky alebo vás trápia nepekne vráskavej ruky? Príčinou starnutie nemusí byť len rýchlo pribúdajúci vek, ale aj za to môžu potraviny, ktoré starnutie kože značne urýchľujú. Samozrejme nie všetky potraviny sú skazou pre našu krásne napätú pleť a pokožku, len niektoré potraviny v sebe majú látky, ktoré starnutie kože značne ovplyvňujú. Do tela sa môžu prostredníctvom potravy dostať nielen látky urýchľujúce starnutia, ale tiež spúšťače rôznych chorôb. Vyvarujte sa preto niekoľkých jedlo či nápoje, ktoré môžu byť pre človeka veľkú skazou.

Treba však ešte povedať, že na starnutie kože sa samozrejme najviac podpisujú závislosti, a to ako závislosti na alkohole, tak závislosti na drogách alebo prípadne na liekoch. Ak ste závislí na čomkoľvek, je potrebné sa s touto závislosťou pobiť a zbaviť sa jej.

Prejdime však ku konkrétnym potravinám, ktoré môžu spôsobiť starnutie pokožky či tela ako takého.

Pozor na vyprážané jedlá

Milujete hranolky alebo iné vyprážané pokrmy? Doprajete si ich často, dokonca viac, než je zdravé? V tom prípade ste už určite zaznamenali starnutie svojej pokožky. Vyprážané pokrmy totiž oslabujú pružnosť a elasticitu pokožky, pokožku navyše dehydrujú a podporujú tvorbu vrások. Miesto potrebné konkrétne smažených hranoliek radšej vyskúšajte sladké zemiaky pečené v rúre, ktoré sú ďaleko zdravšie alternatívou.

Pleti vadí tiež biely chlieb

Vedeli ste, že biely chlieb je tiež pre ľudskú pokožku doslova zabijak? Najmä toastový chlieb vadí pleti veľmi. Nielen, že má priamy vplyv na chronické ochorenia, ale aj veľmi značne urýchľuje proces starnutia. Radšej teda jedzte celozrnné pečivo, ktoré má síce tiež veľa kalórií, ale na rýchlom starnutia sa tak nepodpisuje.

Cukor je najviac škodlivý

Prečo vzniká akné? Vďaka cukru, a to nielen vďaka cukru bielemu, ale tiež vďaka trstinovému alebo obyčajnému medu. Cukor ako taký totiž prispieva k tvorbe toxických látok, navyše prispieva k vzniku škodlivých látok v tele.