Vánoční stromeček v netradičních barvách

V posledných rokoch sa pomaly upúšťa od živých vianočných stromčekov a viac sa kupujú umelé vianočné stromčeky. Ich dokonalé prevedenie a možnosť si ich uchovať aj pre budúci vianoce vyhráva v duchu šetrenie životného prostredia. Okrem tradičnej červenej farby, ktorú dopĺňa zlatá alebo strieborná, sa nesú tohtoročné vianoce v duchu pastelových farieb. Stále ale letí aj ďalšie zavedené trendy a kombinácie. Ktoré to sú?

Čierna a biela je v kurze stále a to aj na Vianoce

V momente, keď sa pred pár rokmi objavila čierna a biela ako vianočné farba, mnohí sa s tým nemohli porovnať. Bolo to nezvyčajné, možno pre niekoho príliš ponuré. Čierna a biela kombinácia má ale veľkú silu, je nadčasová a hodí sa aj pre Vianoce. Kombinácia biela a čierna sa do mnohých moderných interiérov doslova hodí. Tieto dve farby vie vyzerať veľmi luxusne, navyše pôsobí naozaj čisto a neodmysliteľne dodávajú moderným interiérom vyváženosť.

Snehovo biela farba je neodmysliteľnou vianočné farbou a k sviatkom určite patrí. Veľa ľudí si už asi ani nepamätá biele vianoce plné snehu. My čo máme ešte vo svojej pamäti krásne biele Vianoce, a chýba nám sneh, máme potrebu si túto farbu nosiť domov. Čarokrásnej vločkyse znáša pozvoľna k zemi a zanechávajú na stromoch svoje stopy. Ak nám chýba sneh na stromoch, skúste si kúpiť umelý vianočný stromček biely. Snehovo čistá bíláv kombinácii s akýmikoľvek farbami je vždy prekrásna. K snehovo biele sa hodí aj tradičné červené a kombinácia bielej s červenou dokonale vynikne.

Pastelové púdrové farby

Tohtoročné Vianoce sú vo veselých tónoch. Nazdobený stromčeka, ktorý podlieha módnym trendom, je v pastelových farbách. Dizajnéri a aranžéri používajú vianočné ozdobyv púdrové romantické, pastelové modrej, ružovej či mentolové. Chybu neurobíte ani s farbou fuchsiovú a lila s fialovými a ružovými podtónmi. Hitom vianočných dekorácií sú krištáľové polopriehľadné dekorácie v živých odtieňoch. Celú paletu farieb skvele dopĺňa elegancia a luxus v podobe čokoládovo a škoricovo hnedé v spojení so zlatou, bielu, niekedy striebornú a obľúbené metalické odtiene farieb.