V akom odvetví sú najlepší zamestnávatelia?

Corporate Experience v súčasnosti poskytuje objektívny pohľad na viaceré spoločnosti pôsobiace na trhu. Takéto hodnotenia spoločností sú v mnohých prípadoch prospešné. Najmä pre ľudí, ktorí sa chcú uchádzať o prácu v určitej spoločnosti, ale nie sú si istí, či je pre nich ideálna, alebo či im spoločnosť skutočne poskytne to, čo sľúbila. Ak ste ochotní podeliť sa o skúsenosti s ostatnými, môžete minimalizovať akékoľvek nepríjemnosti alebo momenty prekvapenia. Stačí si prečítať, v akom odvetví pôsobia najlepší zamestnávatelia.

Hodnotenia poukazujú na niekoľko aspektov

Zdieľanie skúseností a referencií môže poukázať na viacero vecí. Môže odhaliť najmä skutočnú konkurencieschopnosť danej spoločnosti alebo jednotlivých spoločností v danom odvetví. Vo všeobecnosti je to nástroj, ktorý môže dobrým spoločnostiam pomôcť a zlým do veľkej miery uškodiť. Ak sa vaša spoločnosť snaží posúvať svojich zamestnancov ďalej, čo vedie k ich spokojnosti, budete na prvej strane barikády.

Hodnotenie spoločnosti zvyčajne zahŕňa oboznámenie sa s politikou spoločnosti, zdieľanie skúseností so vzťahmi na pracovisku, ako aj poskytnutie objektívneho názoru na vybavenie spoločnosti alebo na to, či sa skutočne plní to, čo bolo sľúbené na pohovore.

Ako sa darí spoločnostiam na trhu?

Podľa posledných prieskumov je najúspešnejšou automobilkou Škoda, ktorú zamestnanci chvália. Nie je to inak ani v prípade Komerční banky alebo spoločnosti Siemens, ktorá je tiež priateľská k zamestnancom. Continental Automotive uzatvára náš zoznam.

Treba však tiež povedať, že súčasná situácia na trhu je veľmi zložitá a to, čo platilo predtým, nemusí platiť teraz. Väčšina spoločností presunula svojich zamestnancov do domovskej kancelárie, čo mohlo zásadne zmeniť predchádzajúce vzťahy a celkovo zmeniť politiku spoločnosti.