Únava môže byť symptómom choroby štítnej žľazy. Aké sú ďalšie príznaky?

Jeseň a zima sa aj tento rok nesie v znamení celkovej únavy organizmu. Mnohí ľudia prikladajú únavu jesennému sychravému počasiu alebo jesenným depresiám, ale pravdou je, že za únavou môže byť aj úplne niečo iné. Za neustálu a neutíchajúci únavou môže byť aj ochorenie štítnej žľazy, čo je problém, s ktorým nie je dobré si zahrávať. Ak sa obávate toho, že je vaša štítna žľaza chorá, prezradíme vám, aké sú ďalšie príznaky. V prípade potvrdenia ďalších príznakov zamierte okamžite k svojmu lekárovi.

Problémy s koncentráciou, časté vyčerpanie alebo neutíchajúci únava – to sú typické príznaky ochorenia štítnej žľazy. Samozrejme to nie sú jediné príznaky, ale jedná sa o veľmi častý príznak. Spomeňme si však ďalšie príznaky, ktoré signalizujú ochorenie štítnej žľazy.

Príznaky poukazujúce na ochorenie štítnej žľazy

K ďalším príznakom, ktoré signalizujú ochorenie štítnej žľazy, patrí napríklad priberanie na váhe. Opäť sa však jedná o symptóm, ktorý nemusí so štítnou žľazou vôbec súvisieť. Možno teda povedať, že akékoľvek príznaky choroby štítnej žľazy môžu a nemusia byť spojené s ochorením štítnej žľazy. Je však dobré ich neprehliadať a prípadne s nimi zamieriť k lekárovi.

K príznakom patrí nielen priberanie na váhe alebo celková únava, ale aj náhle zmeny tepovej frekvencie, zväčšenie štítnej žľazy alebo vypadávanie vlasov.

Ochorenie štítnej žľazy má niekoľko etáp a prináša so sebou mnohé zdravotné ťažkosti. Choroba sa prejavuje tak na fyzickom, tak samozrejme na psychickom zdraví človeka.

Choroba nezanecháva trvalé následky

Aj keď choroba ako taká nezanecháva trvalé následky, ak choroba objavíme v neskoršom štádiu, môže výrazne skomplikovať život alebo môže život dokonca aj ohroziť. Bohužiaľ štítna žľaza produkuje celý rad hormónov, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie orgánov v tele. Ak je štítna žľaza chorá, produkuje hormónov menej, tým pádom sa to odráža na celkovom fungovaní organizmu.