Trápi vás modrá lôžka na nechtoch alebo ryhy? Vieme, čo vám týmto telo hovorí

Keď je s telom niečo v neporiadku, tak to napokon vie povedať. Napríklad aj vlasy, nechty alebo pokožka sú odrazom toho, aký životný štýl u vás vedie alebo v akej kondícii sa nachádza vaše telo. Ak sú nejaké problémy na pokožke, na nechtoch alebo prípadne sú vlasy skleslé a bez lesku, je nejaký vnútorný problém, ktorý treba čo najskôr vyriešiť. Vnímajte preto aj také drobnosti, ako sú vaše nechty, ktoré môžu všeličo prezradiť. 

Všetci lekári sú si veľmi dobre vedomí toho, že vaše telo vysiela signály, ktorými vám chce všeličo povedať. Napríklad modrá lôžka na nechtoch nie sú len tak, rovnako tak dôvod majú aj ryhy, ktoré sa na nechtoch vyskytujú. Pozrime sa na časté problémy, ktoré poukazujú, že je s nami niečo v neporiadku. Zamerali sme sa konkrétne na nechty, ktoré často prehliadneme, napriek tomu sú to časti tela, ktorá poukazujú zavčasu na nedostatok minerálov v tele alebo na zdravotné problémy, ktoré nás sužujú. 

Modrá lôžka na nechtoch 

Problémom sú napríklad modrastá lôžka na nechtoch, ktorá možno pozorovať napríklad na malíčku alebo na palcoch. Modrá lôžka môžu byť príznakom ochorenia srdca. Často za to môže príliš mastná strava alebo napríklad nadmerná konzumácia korenených jedál. Pokiaľ máte modrá lôžka na nechtoch, je načase jedálniček trochu odľahčiť. 

Ryhy na nechtoch 

Nedostatok horčíka – to je to, čo s vami je, keď sa na nechtoch vyskytnú ryhy. Zaraďte preto do jedálnička treba sezamové semienka, marhule alebo napríklad jahňacie mäso. Nezabudnite ani na banány, špenát alebo napríklad na oriešky. 

Šupinky na nechtoch 

Z nechtov sa vám tiež môžu odlupovať šupiny, ktoré značí nedostatok kremíka. Ak začnete konzumovať napríklad červenú repu alebo cibuľu, všetko sa dá zase do poriadku. Prípadne je dobré ošetriť nechty mastí alebo napríklad tinktúrou, konkrétne z kapucínka väčšia. Tá podľa odborníkov pomáha.