Tipy, ako odstrániť nepríjemné fľaky na oblečení

Mnohým z nás sa to stalo – pri pití kávy alebo vína nám kvapka kvapol na novú blúzku či košeľu. V tom okamihu začalo panikaření, ktoré však nebolo potrebné. Ak viete, ako s nepríjemnými fľaky bojovať, nie je potrebné sa zbytočne stresovať. Existuje veľa možností, ako sa s nepríjemnými fľaky pobiť tak, aby ste nemuseli používať zbytočnú chémiu alebo aby ste neprišli o obľúbený, často nový kúsok oblečenia. 

Ako odstrániť fľaky od horčice? 

Veľmi často sa stáva, že nám na tričko kvapne troška horčice. Aj keď je horčice skutočne dobrá a aj keď sa hodí takmer k akémukoľvek pokrmu, oblečenie by sa mohla nabudúce vyhnúť. Keď vám na tričko kvapne horčice, nepanikárte a len si pripravte kýblik, do ktorého napustíte teplú vodu a v ktorom rozpustíte trochu sódy. Umazané oblečenie do vedierka namočte a nechajte ho vo vode so sódou zhruba dve hodiny. Potom môžete bielizeň vložiť do práčky a vyprať ho v aviváži alebo ho môžete len nechať uschnúť. Tak či tak máte po fleku. 

Červené víno ako zabijak oblečenie 

Keď kvapne červené víno na bielu blúzku, mnoho žien si myslí, že blúzu nemožno zachrániť, ale samozrejme ide. Len si škvrnu navlhčite a nasypte na ňu soľ. Chvíľku soľ nechajte pôsobiť a potom škvrnu očistite. 

Škvrnku od vína ani od krvi sa nikdy nesnažte ihneď očistiť pod teplou vodou. Dôjde k zaprané a škvrny sa bohužiaľ nezbavíte. 

Zašpinili ste sa od kávy? 

A čo káva? Káva je nápoj, bez ktorého si nedokážeme predstaviť svoj deň. Mnohým popíječům kávy sa stalo, že kvapka kvapol na oblečenie. V tomto prípade je jednoznačne najefektívnejším pomocníkom žlčové mydlo. 

Ajejich! Deti sa Zamazal tušia 

Ak máte doma malé dieťa, určite sa vám stalo, že prišlo zo školy umazané od tuše, s ktorou pracovalo. V tomto prípade nehádžte oblečenie do práčky, ale namočte škvrnu do mlieka. Oblečenie v mlieku nechajte namočené minimálne tri hodiny a potom oblečenie vyperte klasicky v práčke.