Svadby v stodole ako trend posledných rokov

Plánujete váš veľký deň D? Pokiaľ áno, pravdepodobne vyberáte dátum a tiež miesto, kde sa bude svadba konať. Zatiaľ čo niektorí chcú využiť práve otvorené hranice a vziať sa v zahraničí, iní prechádzajú svadobné magazíny, aby zistili, čo je teraz in. Podľa posledných prieskumov záujem o svadby rastie, ale najmä rastie záujem o neformálne svadby. Vydávať sa v stodole alebo len tak na lúči v prírode je skrátka hitom, preto aj vašu svadbu ponechajte v tomto duchu.

Samozrejme, ak nie ste milovníkom honosnosti a elegancie. Svadby v stodole alebo v prírode sú určené hlavne dobrodruhom, cestovateľom, tiež večným rojkom alebo tým, ktorí chcú na malý okamih „vypadnúť” z mesta. Práve títo ľudia budú vďační za iné poňatie svadobného dňa.

Les, lúč, zámocká záhrada

Svadba vonku môže vyzerať naozaj rôzne. Kým predídeme k trendu svadieb v stodolách, zostaňme ešte chvíľku pri lesoch a lúčoch. Pokiaľ sa vo vašom okolí nachádza také krásne prírodné priestranstvo, stačí len naaranžovať svadobný oblúk a obrad môže prebehnúť prakticky ihneď.

V súvislosti s tým však stojí za zmienku ešte jedna forma svadieb vonku, a síce obrad na zámockých záhradách. Najmä zástupkyne nežného pohlavia sa chcú cítiť ako pravé princezné, preto premýšľajú nad tým, ako svoje rozprávkové predstavy realizovať. A keďže zámky ako také sú príliš honosnou, elegantnou a často príliš drahou záležitosťou, ponúkajú sa zámocké záhrady, ktoré sú navyše veľmi fotogenické (môže tu prebehnúť aj svadobné fotenie).

Stodoly sú čoraz viac vyhľadávané

Poďme sa však pozrieť na hlavný trend posledných rokov, ktorým sú práve spomínané svadby v stodole. Sú úplne v kontexte takzvanej eco-friendly svadby, ale zamilujú si ju aj tí, ktorí ekológiu príliš neriešia.

Dôvodom vysokej obľúbenosti tejto formy svadieb je predovšetkým fakt, že sa stodoly nachádzajú spravidla mimo civilizácie. Súkromie je tak maximálne zaistené. Navyše bývajú dostatočne priestranné čiže tu je možné zvládnuť ako obrad, tak následnú hostinu a odpadá tým pádom logistika (čiže premiestňovanie z miesta na miesto).