Pripravte sa na obchodnú schôdzku

Či už ste podnikateľ, ktorý potrebuje prekonzultovať možnú ďalšiu spoluprácu na tému budúcich obchodných partnerov, alebo len zamestnanec, ktorý je poverený, aby prišiel na schôdzku s dôležitým obchodným klientom – venujte nasledujúcim riadkom pozornosť. Je nutné, aby ste sa na obchodnú schôdzku dobre pripravili, pretože vždy sa jedná určite o dôležité stretnutie, ktoré by mohlo priniesť iba ovocie. Keď mu takú schôdzku pokazíte, je viac než pravdepodobné, že by ste sa dočkali len nepríjemných ďalších situácií, pretože by sa vaše vystupovanie pred daným partnerom rozbehlo po celej republike, a tak by ste si už o iného ďalšieho obchodného partnera ani neškrtnú. Aj keď to nemusí vyjsť, je nutné, aby ste do danej obchodné stretnutia dali maximum. Aspoň pre váš dobrý pocit z toho, že ste svoju prácu urobili najlepšie, ako ste mohli, a že už ste na vašom vystúpenie nemohli nič zlepšiť. Skúste to s týmto malým vreckovým sprievodcom, ktorý sa pre obchodnú schôdzku úplne hodí.

1. Majte na pamäti, čo chcete prebrať

Nie je nutné, aby ste sa na obchodnej schôdzke zameriavali na to, ako sa majú deti, ako sa darí či čo je nové. Skúste to inak. Prejdite rovno k veci. Veď taká obchodná schôdzka nemusí trvať večne, stačí iba krásna polhodinka alebo hodinka. Nič iné predsa nemôžete chcieť. Nevnucujte sa vášmu budúcemu partnerovi s osobnými otázkami, ale prejdite vždy rovno k veci, len tak dosiahnete úspech.

2. Čo máte na sebe je veľmi dôležité

Ak prídete na takéto stretnutie ako vandrák, bohužiaľ sa vaše šance na úspech zníži na minimum. Musíte hľadieť na to, čo si vezmete, pretože inak nemá vaše schôdzka zmysel. Nemôžete si vziať šortky, žabky a exotickú košeľu. Stavte na nestarnúci klasiku, a to na formálnosť a elegantnosť. Ženy teda rozhodne volí úzku sukňu alebo šaty, páni vsádza na spoločenské nohavice, poltopánky a košeľu, ktorá je vždy dobrou voľbou pre takéto príležitosti.