Prečo by mala byť kurkuma súčasťou väčšiny jedál?

Zdravé stravovanie by mal podporovať každý, každý človek by sa mal zdravo stravovať. V súčasnej dobe sme denne lákaní rýchlym občerstvením, ktoré nás zvádza a nabáda k tomu, aby sme si dali hranolky a hamburger s medovou omáčkou. Vždy však takému pokušeniu odolajte, potom na seba budete môcť byť pyšní. Radšej si doma niečo uvarte s kurkumou, ktorá má mnohé pozitívne účinky na ľudské zdravie. V čom či ako nám pomáha? 

Existuje len málo korenia, o ktorých by sme mohli povedať, že sú zdravé. Kurkuma je jednou z mála. Hovorí sa o nej, že je to hotový zázrak v kuchyni, ktorý má zlatistú podobu a ktorý má špecifickú, korenenou vôňu. Čo sa týka chuti, tá je ostrá a dobre zapamätateľná. Dnes sa kurkuma pridáva do takmer každého jedla, ktoré varíme. Najlepšie chutí s kuracím mäsom, ale pridáva sa aj na bravčovú krkovičku. 

Nemôžeme sa čudovať tomu, že ju tak hojne využívame v kuchyni. Veď jej účinky sú doslova fenomenálne a zázračné. Poďme si povedať, ako nám vlastne pomáha. 

Ochraňuje naša pečeň 

Kurkuma je prírodným antioxidantom, ktorý podporuje naše trávenie. Vyrába dostatok žlče, ktorá je potrebná práve pre naše bezproblémové trávenie. Kurkuma je ideálnym pomocníkom pri detoxikácii pečene. Pokiaľ ju budeme dostatočne konzumovať, predídeme ochorenie pečene, čo je ochorenie, ktoré je pomerne závažné a nebezpečné. Kurkuma dokáže odstrániť toxíny z nášho tela, dokáže zlepšiť krvný obeh a navyše podporuje zdravie našich pečene. 

Lieči naše rany 

Okrem toho je to tiež dezinfekcia, teda by sa dalo povedať, že lieči naše rany. Ak vás trápia popálenina, stačí, keď ju posypete kurkumou. Urýchli sa tak proces celého hojenia a popálenina nezanechá nepríjemné a viditeľné jazvičky. Dokonca pomáha opraviť poškodenú kožu, preto sa využíva pri liečbe zápalových ochorení kože. 

Prospieva nášmu imunitnému systému 

Ak potrebujete podporiť váš imunitný systém, či sa chcete vyhýbať zákerným ochorením, ideálnym pomocníkom je práve kurkuma, ktorá dokáže stimulovať imunitný systém organizmu. Je antibakteriálny a navyše antivírusová, teda do nášho tela nepúšťa žiadne vírusy a baktérie, ktoré na nás číhajú na každom rohu.