Podnikatelia predstavili chytré technológie pre prax

Moderné chytré technológie v súčasnosti hýbu svetom a stávajú sa tiež skvelou oblasťou na podnikanie. Preto je o ne obrovský záujem, čo potvrdila aj akcie nazvaná Týždeň inovácií, ktorá sa konala počas posledného májového týždňa. Bohatá účasť štyroch tisíc ľudí svedčí o tom, že všetci myslia na budúcnosť.

Chcete si vyhladiť vrásky?

„Inovácia na vlnách“, konferencii v pražskej Cargo Gallery predstavila v piatok 27. mája 2016 víziu Smart City, teda chytré mesto. V sobotu pokračovala Nanodnem, ktorý bol vôbec najväčším lákadlom z celého programu. O nanotechnológiách a možnostiach ich aplikácie v praxi sa hovorí už veľmi dlho, a preto nie je divu, že sú skutočným ťahákom. Návštevníci tu získali možnosť pozrieť sa na automobil, ktorého povrch bol ošetrený pomocou nanotechnológií. Obrovský ohlas vzbudila aj možnosť nechať si vyhladiť vrásky nanoproduktem, ktorý dodáva firma Nafigate. Samozrejme išlo o bezbolestné vyhladenie. Cieľom podnikateľov združujúcich sa v Asociácii nanotechnologického priemysle SR bolo predviesť ľuďom, že nanotechnológie nie sú žiadne tajomné procesy vykonávané v laboratóriách, ale majú úplne konkrétne aplikácie v reálnom živote. Navyše nanovýrobkov majú rad vlastností, ktoré sa klasickými technológiami nedarí docieliť, a preto sú veľmi užitočné.

Verejnosť chce informácie o novinkách

Nanoden potvrdil, že Slovensko má v tomto smere svetu čo povedať. Existuje rad firiem, ktorá výsledky výskumu uvádza do praxe a vďaka tomu vznikajú podnikateľské projekty, ktoré sú úplne konkurencieschopné aj v celosvetovom meradle. Podľa organizátorov zožal projekt úspech a splnil svoj účel. Ukázal napríklad, že informácie o nových technológiách a inováciách medzi českou verejnosť bohužiaľ príliš neprenikajú, čo je škoda. Týždeň inovácií sa snaží túto skutočnosť zmeniť. Vysoká návštevnosť totiž potvrdila, že ľudí novinky veľmi zaujímajú.