Najčastejšie otázka pri prvej pôžičke

Nepríjemné situácie sa stávajú denne. Život nám je skrátka hádže do cesty len kvôli tomu, aby preveril našu trpezlivosť. Veľakrát sa ale nervy drží naozaj na tenkom povrázku. Najmä vtedy, keď príde na finančné problémy. Nezamestnanosť počas prvého mesiaca v novom roku značne vzrástla (jedná sa zhruba o osem tisíc nových nezamestnaných obyvateľov Českej republiky), teda sa pravdepodobne novo nezamestnaní dostali do značných finančných ťažkostí. Než nájdu novú prácu, to môže byť ešte doba. Iste, stáva sa, že sa pošťastí a prácu si nájdu hneď (najmä keď sa zároveň zvýšil počet voľných miest), ale zvyčajne sa to tak rýchlo nedeje. Navyše do prvej výplaty v novej firme zostáva ešte veľa času. Ak nemáte našetrené peniaze bokom, musíte sa obrátiť na svojich známych a požičať si. Poplatky, platby a účty nepočkajú so splácaním, ani keby ste sa na hlavu stavali. Je nutné ich splatiť, inak sa môžete rozlúčiť so svetlom vo vašich miestnostiach, s obľúbenými seriálmi, s teplom i vodou. Skrátka je to nepríjemné a ťažké, ale je to tak.

Ak si nemôžete požičať od priateľov, musíte sa obrátiť na najrôznejšie bankové, ale aj nebankové inštitúcie. Tí pre vás majú hromadu ponúk, vy ale stojte nohami na zemi a požičajte si vždy len toľko, koľko naozaj potrebujete. Veľké sumy peňazí sa spláca veľmi ťažko a sú tam navyše naozaj vysoké úroky. Dbajte na to, aby ste sa nedostali do nekonečného kolobehu požičiavanie si.

Ešte než si prvýkrát požičiate, iste vás budú zaujímať nejaké informácie. Prinášame vám týmto odpoveď na tie najčastejšie otázku.

Sú prvej pôžičky zadarmo a bez poplatkov?

Pôžičky zadarmo (teda tie úplne prvé od nových klientov) ponúka v dnešnej dobe čím ďalej viac bánk a nebankových inštitúcií. Ide o akýsi konkurenčný boj. Prvý pôžičky zadarmo ponúka napríklad mBank (tu sa požičaná suma navyšuje len o zriaďovací poplatok vo výške osemsto korún), ďalej treba Rerum alebo Air Bank.