Kožné problémy trápia najčastejšie po lete

Aj keď leto dávno odznelo, mnohí ľudia na leto majú bohužiaľ nemilú spomienku v podobe nejakého kožného problému. Leto býva v duchu dovoleniek a kúpanie, avšak domov si často z niekoľkotýždňového odpočinku prinesieme len zdravotné komplikácie. Najmä deti si prináša rad kožných problémov alebo chorôb, ktoré sú späté hlavne s nedostatočnou hygienou, ktorej na dovolenkách naozaj moc nedávame.

Jeseň sa každým rokom nesie v znamení jesenných módnych kolekcií, ale tiež sa nesie v znamení nápravy toho, čo sa počas leta stalo s našou pleťou a zdravím. Našou pleti ani celkovému zdraviu neprospela nedostatočná hygiena, ani neustále vysúšaniu pleti z dôvodu tepla, slniečka a vody, tiež nám neprospela klimatizácie, s ktorou sme sa stretávali pravdepodobne všade.

Ako vrátiť pokožku po lete zase dokopy?

Pokiaľ vás trápia hlavne kožné problémy, mali by ste zintenzívniť hydratačnú starostlivosť, na tom sa ostatne zhodujú aj lekári a dermatológovia. Ak zintenzívnite hydratačnú starostlivosť, dôjde k rýchlejšej regenerácii a ku zvláčnenie pokožky, pokožka sa potom so suchosťou a spôsobenými ekzémy vysporiada sama.

K hydratáciu používajte kvalitné sprchové gély alebo napríklad gély s hydratačnou zložkou, tiež hydratačné telové mlieka alebo krémy, ktoré sa skladajú z výživných olejových prísad.

Zájdite si na peeling

Ďalšou možnosťou, ako dať pokožku po lete opäť dokopy, je peeling. To tiež odporúčajú mnohí odborníci a dermatológovia. Počas leta totiž mohlo dôjsť pôsobením slnka k nerovnomernému zhrubnutiu rohoviny, ktorá sa vytvára ako prirodzená ochrana proti UV žiareniu. Peeling by mohol pomôcť odstrániť všetky odumreté bunky pokožky, pleť by sa tak automaticky po lete mohla stať hebkejšie a ľahšie by do seba mohla vstrebávať použitej látky. Najčastejšie sa ako peeling používajú napríklad krémy s morským pieskom alebo namletú pemzou alebo namletým mandľovými kôstkami.

Po lete trápi najčastejšie pigmentové škvrny

Je potrebné konštatovať, že po lete človeka najčastejšie trápia pigmentové škvrny. Je to skutočne jeden z najčastejších problémov a nepríjemností. Opäť však ide s týmito hnedými plôškami bojovať, a to sérami alebo krémy s ovocnými kyselinami alebo vitamín A.