Geniálny štvorročná dievčatko ovláda šesť cudzích jazykov

Talentovej súťaže prinášajú najrôznejšie kuriozity. Všeobecný rozruch nedávno ale vzbudila malá, ešte len štvorročná ruská dievča menom Bella Děvjatkinová. Diváci z nej boli skutočne nadšení, jedná sa o dievčatko sa skutočne nevšednými jazykovými schopnosťami.

Namiesto bábik angličtina

Kým si iné dievčatká hrajú na pestúnku s bábikami alebo vyrábajú bábovky na pieskovisku, malá Ruska sa venuje niečomu úplne inému. Bella Děvjatkinová sa učia cudzie jazyky. Hoci sú ňou ešte len štyri roky, okrem rodnej ruštiny ich zvládne dokonca už šesť. Rodičia ju preto prihlásili do súťaže, kde sa objavujú ľudia s rôznymi nevšednými schopnosťami v rôznych odboroch. Bella tú doslova urobila senzáciu. Sotva kto sa totiž stretne s tak malým dieťaťom, ktoré by bolo schopné hovoriť nielen rusky, ale aj anglicky, nemecky, francúzsky, španielsky, arabsky a čínsky. Súťaž pritom jej znalosti preskúmala dosť detailne. Prichystalo sa na ňu hneď šesť rodených hovorcov, ktorí sa jej pýtali na rôzne veci. Dievča zvládalo odpovede so cťou. S pokojom tak tromflo aj absolútnu väčšinu dospelých. Veľká časť z nás je totiž rada, keď sa za celý život naučí jeden alebo dva cudzie jazyky, mnoho ľudí ani neovláda žiadny cudzí jazyk. Preto štvorročná dievčatko s takými schopnosťami skutočne budí rešpekt.

Krásne detstvo jej neberieme

Ako vlastne došlo k tomu, že dievčatko má také schopnosti? Podľa rodičov sa jazyky učia od dvoch rokov. Vtedy sa jej otec a matka rozhodli, že sa skúsi dievčatko zapojiť do výučby angličtiny. Bella sa do toho pustila s chuťou a nadšene a išlo jej to výborne. Preto sa rodičia rozhodli nezostať len u jedného jazyka a pridať postupne ďalšie. Nakoniec došlo až k tomu, že Bella ich zvládne hneď šesť. Samozrejme, že sa ale po odvysielaní dielu súťaže s jej vystúpením ozvali aj kritické hlasy tvrdiace, že ju rodičia pripravujú o bezstarostný čas detstva. Lenže otec s matkou tvrdí, že o nič podobné nejde, výučba je vraj hravá a Bellu do ničoho nenúti. Nedá sa ani odhadnúť, či z Belly vyrastie skutočný znalec mnohých jazykov. V ranom detstve sa chlapci a dievčatá totiž učí pomerne ľahko, bude ale záležať na tom, či dievča znalosti v budúcnosti nezabudne.