Čo všetko potrebuje chovateľ holubov?

Každý človek potrebuje nejaký koníček, ktorý by napĺňal jeho život a ktorému by sa venoval v prípade dlhých chvíľ. Niektorí ľudia sa uchyľujú k teraristice a správajú rôzne druhy hadov alebo chameleóna, iní športujú, niekto pestuje paradajky vo fóliovníku, iný človek našiel svoje poslanie v chove exotických vtákov a niekto miluje holuby. Zamerajme sa teraz na chov holubov, keďže ide asi o najstarší koníček vôbec. Holuby sú vôbec prvými domestikovanými vtáky, ktorí na svete žijú, o to sú zaujímavejšie a o to je pôsobivejšie, že sa takto starý koníček zachoval aj v dnešnej modernej dobe plnej technológií. 

Ak aj vám učaroval chov holubov, nemusíte sa za to hanbiť. Jedná sa o veľmi sympatický koníček, ktorý dokáže človeka naplniť šťastím a spokojnosťou. Než sa do chovu holubov dáte a ako si svojho prvého holuba priveziete domov, je potrebné mať pre neho všetko pripravené. Otázkou však je, čo všetko chovateľ holubov potrebuje? 

1) Holubník 

Základom je holubník. Holubníky sú pre holuby ich domovom, ich miestom, kde môžu skrátka byť. Mnohí majitelia jazdí pre už hotové holubníky do chovateľských potrieb, však je to škoda. Prichádza totiž o veľkú zábavu v podobe stavby holubníku. 

Aj keď sa stavba holubníka zdá byť veľmi zložitá, vďaka novému stavebnicovému systému na trhu to ani zďaleka nie je tak zložité, je to naopak veľmi jednoduché. Vďaka stavebnicovému systému je stavba holubníka doslova ako detská stavebnica – tak ľahko a rýchlo ho možné zostaviť s pomocou hliníkových profilov a ďalších podobných súčiastok. 

2) Holubí vletí 

Súčasťou každej holubia výbavy by mali byť aj holubia vlet, ktoré si možno tiež zostaviť ako stavebnicu z hliníkových profilov. 

3) Prepravné boxy pre holuby 

Tretí veľmi dôležitou súčasťou holubia výbavy sú prepravné boxy, ktoré využijete nielen vtedy, kedy si holuby privážate domov.