Chystáte sa vyvážať tovar do Ameriky? Dáme vám tip, kde získať cenné rady

Veľa slovenských firiem by rada skúsila svoje podnikateľské šťastie aj na iných ako európskych trhoch. Lenže ako v takom prípade postupovať? Kam sa obrátiť, kde získať informácie? Situácia nie je tak zložitá, ako to na prvý pohľad vyzerá.

Podrobnosti prezradí zástupcovia agentúry CzechTrade

Pre podnikateľov, ktorí chcú preniknúť na trhy na severe a juhu Ameriky, teda v USA, Kanade, ale tiež napríklad Brazílii, Čile, Peru a ďalších, sú určené podnikateľská fóra, ktorá prebehnú v júni 2016 v Brne a tiež v Hradci Králové. Prvý z nich prebehne už 14. júna 2016 v brnenskom hoteli Voronež. Tu sa bude preberať problematika podnikania v Severnej Amerike, teda v USA a v Kanade. Rady, ktoré sa týkajú podnikania v spomínaných krajinách, tam budú poskytovať odborníci z agentúry CzechTrade, ale aj zástupcovia Ministerstva priemyslu a obchodu ČR a samozrejme aj nášho Ministerstva zahraničných vecí. Záujemcovia dokonca dostanú možnosť individuálne konzultovať otázky, ktoré ich zaujímajú s priamo s riaditeľmi jednotlivých zahraničných kancelárií agentúry CzechTrade, takže získajú tie najpodrobnejšie informácie.

Za účasť na fórach nič neplatíte

V hoteli Tereziánský dvor v Hradci Králové potom prebehne 17. júna 2016 druhé exportné fórum. V tomto prípade budú na programe dňa krajiny Latinskej Ameriky. Čo sa môžu dozvedieť? Predovšetkým získajú tie najaktuálnejšie informácie vypovedajúce o ekonomickej situácii v danom regióne. Preberať sa bude, ktoré odbory podnikania sú vzhľadom na vývoz na tieto trhy považované za najperspektívnejšie. Zároveň sa podnikatelia zoznámi s tým, čo musí nevyhnutne nutne podniknúť, ak chcú na tieto trhy vstúpiť. Predstaví sa rôzne projekty určené práve pre slovenské firmy hľadajúce nové trhy. Chýbať samozrejme nebudú ani úplne konkrétne tipy pre obchodovanie. Pozitívne je, že obe dve fóra sú zadarmo, takže pre podnikateľov neznamenajú okrem dopravy žiadne ďalšie náklady.