Ako vyrobiť vlastný plot z paliet?

Výrobky z paliet sú hitom posledných rokov. Postele, posedenie na balkón či terasu, nočný stolík alebo časť knižnice. To je iba zlomok predmetov, ktoré je možné z paliet vyrobiť. Vedeli ste ale, že z nich môžete vyrobiť aj plot? Ako na to? To vám popíšeme v našom článku!

Pokiaľ sa najprv zameriame na výhody, ktoré palety majú, jednou z tých najväčších je cena. Palety sú totiž stále lacný materiál, s ktorým sa dá dobre kúzliť. Ďalšou nespornou výhodou je to, že do daného výrobku dávate kus seba, takže okrem toho, že ušetríte, budete mať skvelý pocit po výrobe. Plusom je aj to, že sa dajú rôzne rezať na menšie časti tak, že môžete využívať len niektoré dosky alebo ich prvky. A práve to využívajú aj niektoré typy plotov, ktoré si predstavíme.

Vysoký plot

Ide o pomerne jednoduchý spôsob preto, že palety nemusíte nijako rezať, využijete ich skrátka celé. Palety jednoducho dáte k sebe tak, aby dosky boli vodorovne vedľa seba, a spojíte ich dlhou vodorovnou tyčou. Pýšiť sa môžete plotom o výške 120 cm.

Plot z jednotlivých dosiek

Ak rozdelíte palety na jednotlivé dosky, veľmi ľahko sa vám bude tvoriť plot klasického vzhľadu, teda zvislé dosky nabúchané na vodorovnú základňu. Tento plot bude navyše vynikať ešte viac, pokiaľ ho natrite veselými farbami. Ideálne je na prácu prizvať deti, ktoré sa môžu týmto spôsobom vyšantiť.

Bylinková záhradka

Palety sú tiež skvelým pomocníkom v starostlivosti o bylinky. Toto je o trochu zložitejšia konštrukcia, avšak len preto, že je potrebná starostlivosť, aby sa palety nezničili. Rozdeľte palety na samostatné časti a ideálne ich obrúste a natrite. Len tak vám plot vydrží dlho, drevo totiž potrebuje starostlivosť. Oddelením vám vznikli dlhé kvádre, ktoré môžete k sebe skladať podľa ľubovôle a zasadzovať bylinky, ktoré si prajete. Tak pekné tvorenie a snáď sa všetko vyvedie!