Ako sa zorientovať v ponuke tonerov a vybrať ten najlepší?

Tlačiarne sú nevyhnutným zariadením každého kancelárskeho priestoru. Kedysi si len málokto mohol dovoliť kúpiť výkonnú tlačiareň, dnes je ale situácia úplne iná. Tlačiarne a tonery nepatria medzi drahé položky a čoraz viac domácnosti investuje do kvalitných značkových tlačiarní.

Ak však hľadáte dobré tonery, ako sa zorientovať v ponuke tonerov a vybrať si ten najlepší?

Originálne tonery

Ak si na internete vyhľadáte tonery, s najväčšou pravdepodobnosťou natrafíte aj na tzv. originálne tonery. Ako bežný laik neviete identifikovať originálne tonery napríklad od kompatibilných a práve preto potrebujete odborné rady.

Originálne tonery sú tonery svetoznámych značiek, ktoré vyrábajú aj tlačiarne. Určite budete mať možnosť natrafiť na kvalitné originálne tonery Canon. Prémiová kvalita a 120% spoľahlivosť tlače vedia zákazníkov presvedčiť, aby uprednostnili originálne tonery danej značky.

Originálne tonery si kupujú hlavne firmy, resp. podnikatelia, ktorí chcú vysokú kvalitu tlače.

Kompatibilné tonery

Kompatibilné tonery sú tonery, ktoré vyrábajú alternatívne firmy a častokrát ich môžete nájsť aj pod pojmom alternatívne tonery. Sú to tonery, ktoré sú kvalitou podobné práve tým originálnym, len s tým rozdielom, že sú výrazne lacnejšie. V prípade originálnych si väčšinou platíte aj za značku. Pri kompatibilných toneroch do tlačiarne takéto nič nečakajte. Sú cenovo prijateľné a majú vysokú kvalitu, čo z nich robí najpredávanejšie tonery na trhu.

Repasované / renovované tonery

Okrem kompatibilných a originálnych tonerov natrafíte aj na repasované alebo renovované tonery. Sú to najlacnejšie tonery na trhu, no kvalitou sa nevyrovnajú originálnym, či kompatibilným tonerom. Odporúčame ich hlavne do domácej tlačiarne, ktorá sa nevyužíva na podnikateľské účely, ale hlavne na občasné tlačenie školských prác detí.