Aké druhy čajov pomáhajú schudnúť?

Čaj je pomocník snáď na všetko. Pomáha pri nachladnutí aj pri chorobách, ďalej je vhodným pomocníkom pri chudnutí. Mnoho ľudí si myslí, že ku krásnej a pevné postave dopomôže iba zelený čaj, ktorý je zo všetkých čajov ten najznámejší. Áno, je síce pravda, že vďaka nemu sa cítime riadne nasýtenia, teda sa nemáme tendenciu prejedať alebo nakladať si príliš veľké porcie. Lenže tento čaj obsahuje tiež veľké množstvo kofeínu, ktorý nie je pre naše telo zrovna dobrý. Lenže čím iným už nahradiť ranné rituály, ktoré sa najskôr zostavovali z kávy a raňajky, teraz zo zeleného čaju a raňajky a teraz k zapitie už nič nie je. Preto je tu ale tento článok, ktorý vám ihneď prezradí, na aký čaj sa obrátiť. Nielen ten zelený á totiž blahodarné účinky pre našu postavu a zdravie. 

Prineste si z Číny Pu-Erh 

Tento druh sa dostal celkom vysoko na rebríčku populárnych čajov. Kupujú si ho prevažne ženy, ktoré túžia schudnúť, pretože sa o ňom dočítal, že jeho účinky na telo sú úplne zázračné. Ak si odmyslíte nie príliš dobrú chuť, tak vám následne určite pomôže proti nadváhe. Je totiž báječný najmä v boji proti cholesterolu. Vďaka nemu navyše fantasticky trávime tučné jedlo, ktoré si naozaj niekedy rado doprajeme, aj keď patria k tej skupine, ktorá sa snaží udržať si svoju štíhlu líniu. 

Skúste čaj s alchemilky 

Mimo čínskeho kráľa čajov tiež stojí za vyskúšanie aj bylinka zvaná alchemilka. Ľahko a jednoducho si ju vypestujete na svojej záhradke alebo ju veľmi lacno môžete kúpiť. Ak máte problém s odvodňovaním, je pre vás úplne nenahraditeľnou. Ženy si ju tiež obľúbili kvôli tomu, že pomáha proti menštruačným bolestiam. 

Avšak nielen tieto dva menované druhy v sebe nesú blahodarné účinky. Dobre urobíte aj s klasickým čiernym čajom, pretože ten odplavuje toxíny z tela. Je ale nutné dbať na to, že by sa čaj mal piť v určitej hodiny. Niekedy totiž môžu byť v určitých hodinách dňa tieto nápoje zákerné, a dokonca aj telu škodlivé. Dopoludnia pite so všetkou pompou prevažne čierny a zelený druh čajov. Na poludnie skúste tzv. Mathé. Jedná sa o čaj, ktorý v sebe nesie veľké množstvo minerálov a vitamínov, ktoré okolo obeda jednoznačne potrebujete. Polovičiek sa totiž deň a dávka energie je naozaj na mieste.