Prečo baseball nehrajú ženy?

Pozerali ste niekedy na baseball a položili si otázku, prečo tam vlastne nehrá žiadna žena? Keď sa povie baseball, väčšine ľudí sa vybavia muži. Nie nadarmo je baseball po stáročia považovaný za mužský šport. Prečo ale v baseballe nehrajú ženy? Mnoho ľudí hovorí, že je to preto, že ženy nie sú dostatočne silné, aby mohli hrať túto hru. Poďme zistiť ten pravý dôvod.

Môže v MLB hrať žena?

Major League Baseball je najvyššia baseballová liga v USA. Mohla by žena hrať v MBL? Odpoveď znie áno, ale väčšina žien by nebola schopná súťažiť na rovnakej úrovni ako muži. Je to preto, že baseball je fyzicky veľmi náročný šport a hrať na takej úrovni si vyžaduje veľkú silu a vytrvalosť. Existuje však niekoľko žien, ktoré sa dokázali dostať do MLB, napríklad Mo’ne Davisová a Jennie Finchová.

Tradícia

Baseball je šport, ktorý tradične hrajú muži. V baseballe tak veľa žien hrať neuvidíme, až na nejaké výnimky. Dôvodov je mnoho, ale tým najdôležitejším je tradícia. Baseball je šport, ktorý sa po generácie dedí z otcov na synov. Ide o tradíciu, ktorá je zakorenená v mužnosti atletike.

Fyzické schopnosti

Baseball je fyzicky náročný šport. Na dobrú hru je potrebné veľa sily a obratnosti. To je často dôvodom, prečo v baseballe nehrajú ženy. Ženy nie sú od prírody tak fyzicky silné ako muži, čo im môže sťažovať súťaženie na rovnakej úrovni.

To neznamená, že ženy nie sú schopné hrať baseball. Existuje mnoho talentovaných hráčok, ktoré by sa bez problémov vyrovnali mužom. Prevažná väčšina z nich však jednoducho nemá také fyzické schopnosti, aby mohla hrať na profesionálnej úrovni.

Samozrejme existuje niekoľko výnimiek. Niektoré ženy sú schopné vyrovnať sa mužom alebo ich dokonca predčiť v sile a obratnosti. Také ženy sú však vzácne a nestačia na vytvorenie konkurencieschopnej ženskej baseballovej ligy.

Pravidlá

Pravidlá hry tiež veľmi nehrajú ženským hráčkam do kariet. Baseball vyžaduje, aby hráči behali na dlhé vzdialenosti, skákali a chytali veľmi rýchle loptičky.

Pravidlá taktiež umožňujú hráčom byť voči sebe ľahko agresívne, čo môže viesť k nebezpečným zrážkam. Ženy skrátka nemajú rovnaké fyzické schopnosti ako muži a sú vystavené vyššiemu riziku zranenia, pokiaľ by hrali baseball podľa súčasných pravidiel.