Vyplatí sa Netflix alebo HBO Max?

Pokiaľ radi sledujete filmy a seriály, pravdepodobne poznáte pojem streamovanie a niektoré platformy, ktoré tieto služby ponúkajú. V tomto článku porovnáme dvoch najväčších rivalov na trhu, a zameriame sa na výber filmov a ceny, ktoré platformy ponúkajú.

Cena

Úplne prvá vec, ktorú by sme chceli prebrať, keď hovoríme o najlepšej streamovacej službe, sú ceny. Keď totiž uvažujete o novej službe, musíte mať vždy na pamäti, koľko mesačne miniete za jej prevádzku.

Netflix

Netflix má vo väčšine krajín tri rôzne tarify: Základnú, Štandardnú a Prémiovú. Majte na pamäti, že ceny sa môžu meniť podľa toho, v ktorej časti zemegule žijete.

Basic, stojí iba 8,99 dolára mesačne, ale neumožňuje používateľom sledovať na viac ako jednej obrazovke a silne obmedzuje kvalitu obrazu, vrátane štandardného rozlíšenia.

Štandard stojí 13,99 USD mesačne a umožňuje sledovanie na dvoch rôznych obrazovkách súčasne, pričom zaručuje kvalitu HD, teda 720p.

Premium, stojí 17,99 USD mesačne a zvyšuje počet obrazoviek, ktoré môžete mať súčasne, na štyri, čo je ideálna voľba pre rodiny a skupiny priateľov. Okrem toho umožňuje streamovanie v rozlíšení Ultra HD alebo 4K.

HBO Max

Táto služba, ktorá má rozhodne esá v rukáve v podobe seriálu Hra o tróny alebo Westworld, začala v roku 2020 nahrádzať HBO Go a už sa vypracovala na jednu z najlepších alternatív Netflixu.

HBO Max ponúka dva mesačné tarify

Basic za 9,99 dolára za plný prístup, avšak s reklamami. To znamená, že váš zážitok zo sledovania bude z času na čas prerušený kvôli krátkym reklamám.

Premium je za 14,99 dolára a bez reklám.

Katalóg

Ďalšou veľmi dôležitou kategóriou, ktorú treba zvážiť pri výbere je katalóg jednotlivých platforiem. Obe ponúkajú veľký výber pôvodných filmov a seriálov, ale iba jedna z nich ponúka seriály, ktoré sama nevyrába, a to prostredníctvom zmlúv s inými distribútormi.

Netflix

Netflix ponúka stovky titulov, napríklad klasiky ako The Walking Dead, Rick and Morty, Vikings, Grey’s Anatomy alebo Breaking Bad. K dispozícii sú tiež veľmi známe filmy ako Star Wars: Sila sa prebúdza a Irčan. Na Netflixe nájdete všetko od seriálov pre tínedžerov až po špionážne filmy.

HBO Max

HBO Max ponúka iba seriály pôvodnej tvorby, ktoré nie sú dostupné na inej platforme, ako sú Watchmen, Hra o tróny, Westworld a True Detective. Okrem toho sú tu exkluzívna produkcia Warner Media a reunion špeciály klasických seriálov, ako sú Priatelia a Fresh Prince of Bel-Air.

V oblasti filmov HBO zakúpila práva na niekoľko najznámejších filmov iných spoločností, napríklad Matrix, Dedičstvo, Osvietenie, Joker a V ako Vendeta.