Výber detských postýlky. Čo hrá roli?

Pokoj pre deti je malým kráľovstvom a celá miestnosť dominuje postýlky. I ta ale podléhá trendom. Niektoré sú prínosné, iné nikoliv. Pri výbere dbajte predovšetkým na pohodlie, funkčnosť a bezpečnosť. Dizajn je až na okraji záujmu.

Značka Ideál

Je prirodzené, že pre deti chcete len to najlepšie. Majú to tak všetci rodičia. Všetko má ale svoje hranice a nemá zmysel riešiť dizajnový post, keď neplní základné funkcie ohľadom ochrany počas spánku alebo sú lišty poslepované toxickým lepidlem. V prvej rade je treba myslieť na prax a potom až sa řídit aktuálnymi trendy. Ne každý výrobca a prodejce se zaručuje za výrobky, ktoré ponúka. A tak je treba skúmať, overovať, a hlavne dať na selský rozum a intuíciu, čo bude vášho dieťaťa vyhovovať. Sledujte odporúčania používateľov pred vami a skontrolujte, či máte certifikát o nezávadnosti.

Cena ako ukazovateľ kvality?

Při výběru dětských postýlek narazíte na jednu zvláštnost. Najviac sa ale týka ceny. K mání sú totiž postýlky za pár set korun i za desiatky tisíc. Otázkou zostáva, za čo peniaze vlastne dávate, keď nemajú polohovateľný rošt ani čalouněné čelo a úložný priestor a veľkosť zodpovedajú sotva polovici klasického lôžka. Mnohdy ide totiž jen o marketingový ťah a značku. To u detského zboží zkrátka funguje.

Dôležité parametre

Detskú postieľku by nemali rodičov vyberať podľa svojich predstáv a preferencií, ale tak, aby sa dieťa cítilo pohodlne a chránené. Není třeba velkých experimentů. Ideálna je obdĺžniková alebo oválna postýlka s vysokou zábranou a svislými tyčkami. Kolem dokola stačí natiahnuť hrejivý a mäkký mantinel a všetko doladiť matrace s hypoalergénnou vrstvou a každou stranou o iné tvrdosti. Viac malé dieťa nepotrebuje.

Snad jen pohodlné křeslo, aby mu mohli byť rodičia nablízku. A kolotoč z fotografií alebo plných zvířátek nad hlavou.