V čom začať tento rok podnikať? Nápady na podnikanie, z ktorých si určite vyberiete

Aj keď sa zdá byť nástup na voľnú nohu trochu riskantný (najmä v dnešnej dobe), nemali by sme byť ovplyvnení strachom. Najmä ak cítime, že nám existujúce zamestnanie nevyhovuje a radi by sme na voľnú nohu prešli, stačí nájsť odvetvie, v ktorom sa budeme cítiť istí a ktoré nám bude vyhovovať. Samozrejme v ňom musíme byť aj dobrí. Poďme si však zhrnúť aktuálne nápady na podnikanie, ktoré minimálne stoja za zváženie.

Inštruktor jogy

V posledných rokoch veľkou mierou rastie záujem o také cvičenia, ktoré prepájajú pohyby s naším dychom a mysľou. Či už sa preto jedná o pilates alebo jogu, v tomto odvetví možno bezpochyby uspieť. A aj keď to vyzerá, že sa jedná o veľmi jednoduché cvičenie, už po prvej lekcii človek vie, že sa hlboko mýlil. Prepojiť totiž správny dych a kontrolovať si zároveň správnosť vykonávaných cvikov je veľmi ťažké a docieliť kvalitné zacvičenie, to chvíľku trvá.

Aj preto človek, ktorý s pilates alebo jogou začína, potrebuje mať k sebe poriadneho lektora. A tým môžete byť vy, ak sa práve obzeráte po nejakom odvetví, ktoré by vás bavilo av ktorom by ste chceli podnikať.

Správa sociálnych sietí

Po prechode prakticky všetkých odvetví do sveta onlinu naraz vzrástol záujem (a to rekordne) o správu sociálnych sietí. Spravovať siete však nie je žiadna sranda, preto to človeka musí baviť. Patrí medzi nich? Potom vám určite odtrhnú ruky.

Ako ale bolo spomenuté, správa sociálnych sietí nie je len o publikovaní príspevkov na siete, ale je to aj o ich príprave, vyfotení, natočení potrebného materiálu, následného strihu a ďalšieho. V konečnej fáze to zaberie pomerne veľa času, tak si podľa toho aj stanovte svoju cenu.

Virtuálna asistentka

Máte zmysel pre organizáciu? Chcete ostatným pomáhať plánovať si ich deň? Osobná asistentka je tým, čo by ste takzvane „na voľnej nohe” mali vykonávať. Plánovanie schôdzok, robenie poriadku vo všetkých povinnostiach, ktoré niekto iný má – to je práca snov, nemyslíte?

Veľké množstvo firiem si virtuálnych asistentov prenajíma, pretože chcú ušetriť nielen čas, ale nakoniec aj peniaze. Z pohľadu ekonomického je virtuálny asistent oveľa výhodnejší ako asistent z mäsa a kostí, ktorý by denne sedel na recepcii podniku.