Tvárová gymnastika ako ranný rituál

Koža sa neustále mení, reaguje na podnety zvnútra aj zvonku, starne a zvrašťuje sa. V tvári sú tieto zmeny viditeľné zo všetkých najviac. Vďaka tvárovej gymnastike ale môžete proces výrazne spomaliť a oklamať zub času.

Lepšia voľba

V dnešnej dobe, keď sa neustále ponáhľa a na nič nie je čas, hľadajú ľudia riešenia, ktoré budú rýchle, účinné a bezbolestné. Možno práve preto sa zázračné krémy a procedúry tešia takej obľube. Zachrániť na poslednú chvíľu to, čo sa zanedbáva. Tvárová gymnastika je ale iná. Zaberie vám sotva desať minút denne, je nenáročná a môžete ju prevádzkovať prakticky kdekoľvek. Pri pravidelnom cvičení pocítite pozitívne zmeny pomerne rýchlo a na pohľad budete vyzerať mladšie, svieže a oddýchnutí. A to všetko zadarmo.

Krok späť

Je fér priznať, že self-lifting nespasí všetko. Nemôžete od neho čakať zázraky a návrat o desať alebo viac rokov späť, kedy ste mali pleť ako z alabastru. Vďaka pravidelnému cvičeniu ale napravíte drobné škody, zmažete drobné nedostatky v podobe hlbších vrások spôsobené večným mračením alebo nápadnými grimasami. Okrem toho posilníte tvárové svaly a mierne upravíte kontúry. Môže sa to zdať ako maličkosť, ale zmena bude veľmi poznať. Na druhú stranu budete musieť byť skutočne dôslední, aby sa takýto výsledky dostavili. Nečakajte teda zázraky, ale zároveň sa nevzdávajte príliš skoro.

Bez starostlivosti to nejde

Kvalita pleti (a koža) je závislá na troch faktoroch. Tým prvým je dostatok kolagénu, druhým dostatočná a pravidelná hydratácia, tretím posilnené tvárové svaly. Jedno bez druhého nemôže fungovať a akonáhle niečo podceníte, posilnením iného to nedoženiete. Pleť je krásna, bezchybná, pružná, svieža a s minimom vrások len v prípade, keď dostáva komplexnú starostlivosť.

Bezchybne

Cvikov na tvárovú gymnastiku je množstvo. Nezáleží ani tak na tom, čo robíte, ale ak je to správne, zapájate správne tvary a rôznymi pohybmi si len neprehlbujete existujúce vrásky. Každá chybka sa vám vpíše do tváre ao sviežej a mladistvej pleti si môžete nechať zdať.