Prečo si vybrať drevenú záhradnú lavicu?

Záhradná lavica by nemala chýbať pri žiadnom dome. Ponúkne možnosť odpočinku a stretnutia zrodinou alebo priateľmi, ale tiež zútulní celú záhradu a dodá jej osobitý ráz. Stačí len vybrať tú pravú, ktorá bude zodpovedať vašim nárokom na design, ale aj na funkčnosť. Niet divu, že drevené lavičky sú čím ďalej tým populárnejšou voľbou, spĺňajú totiž aj tie najnáročnejšie požiadavky.

Udržiavaná drevená lavička evokuje rozprávkovú atmosféru a hodí sa ako do modernej záhrady, tak k starším domčekom. Drevo všeobecne pôsobí hrejivým dojmom, ktorý môžete ešte zvýšiť zvolením vhodného odtieňa. Je dostatočne pohodlné, neublíži mu ani celoročný pobyt vonku, je antistatické a pri správnej starostlivosti dlho vydrží.

Vyberajte masívne drevo

Oplatí sa siahnuť predovšetkým po lavičke z masívu, ktorý môže byť doplnený odolnou kovovou konštrukciou. U takej lavice máte istotu, že unesie aj ťažšie váhy alebo viac ľudí naraz bez nepríjemného kývania a kývania. Ďalšou nespornou výhodou takého záhradného nábytku je jeho dlhovekosť – ak drevo čas od času aspoň natrite ochranným lakom, vydrží vám pokojne aj desiatky rokov v perfektnom stave.

Zlaďte nábytok so zvyškom záhrady

Drevená lavica by mala ladiť kostatnému záhradnému nábytku a doplnkom. Dôležitý je teda nielen masívny stôl v rovnakom štýle, ale aj farba podsedákov či vankúšov, slnečník, záhradné osvetlenie alebo napríklad rozmiestnené kvetináče. Drevo má však tú výhodu, že vám dáva prakticky voľnú ruku a dá sa skombinovať do mnohých štýlov a aranžmánov.

Je jasné, že kvalitné drevené lavice nepatria k najlacnejším, napríklad plastové posedenie môžete zaobstarať za zlomok ceny. Keď ale vezmete do úvahy životnosť a to, že je viac než pravdepodobné, že vám drevo vydrží po celý život, je to dobrá investícia. Pokiaľ chcete predsa len znížiť náklady, vyberajte lavice zo smrekového alebo borovicového masívu, ktoré platia za lacnejšie, ale napriek tomu veľmi odolné materiály.