Prečistite vzduch v domácnosti bez čističky vzduchu

Patríte medzi alergikov a ocenili by ste, keby vo vašom interiéri bol stále čistý vzduch bez škodlivín, bez zbytočného prachu a podobne? Ponúka sa možnosť, že môžete investovať do čističky vzduchu, ktorá vám s týmto problémom pomôže. Na druhú stranu nie každý si môže čističku vzduchu dovoliť, nie je to predsa len lacná záležitosť. V prípade, že si čističku vzduchu dovoliť nemôžete, je tu ešte jedna možnosť, ako efektívne vyčistiť vzduch v interiéri. Čo si zaobstarať izbové rastliny, ktoré túto činnosť zastanú úplne skvele?

banánovník

Chcete vo svojej domácnosti pestovať zaujímavú izbovú rastlinu, ktorá síce bude nevšedný, ale ktorá na druhú stranu hravo vyčistí vzduch od nečistôt a všetkého škodlivého? Potom by ste mali investovať do banánovníka, čo je rastlina, ktorá pokojne môže dorásť aj do výšky troch metrov. Je to veľmi krásna izbové, ktorá však neznesie príliš suchý vzduch. Nehodí sa tak do bytov s týmto problémom.

filodendron

Ďalšie takú izbovou rastlinou čistiaci vzduch v interiéri je filodendron. Jedná sa o takú retro kvetinu, ktorá zdobí predovšetkým také interiéry, ktoré sú zariadené do škandinávskeho alebo jungle štýlu. Aj keď vám vzduch vyčistí skvele, nemusíte ju zalievať často. Stačí ju zaliať raz za desať až štrnásť dní, to jej bude absolútne vyhovovať a takto bude úplne spokojná.

orchidea

Vedeli ste, že aj orchidea vás spasí pred nečistým vzduchom? Málokto si to uvedomuje, ale aj krásna ozdobná izbové zvaná orchidea, ktorú nemajú pestovatelia (hlavne tí začínajúci) zrovna v láske, dokáže zbaviť ovzdušie alergénov a špiny. Pri jej pestovaní nezabúdajte na to, že sa necháva preliať (pri zalievaní ju tak namočte do vody a po jej napití ju zase z vody vytiahnite von – pobyt vo vode ju zabíja).

brečtan

Ďalšia rastlina, ktorá čistí vzduch, je brečtan. Mnohí ľudia brečtan majú len na svojej záhrade, ale nie je to podmienkou ho tu mať. Rastline sa darí aj v interiéroch.