Počet vrážd v Česku dramaticky rastie

Súdy sú v posledných mesiacoch v oveľa väčšom zapriahnutí ako inokedy. Z posledných štatistík totiž vyplýva, že na českom území rastie dramaticky počet vrážd, za ktoré si v prípade odsúdenia môžu ísť páchatelia sadnúť do basy až na osemnásť či dvadsať rokov. Od svojich blízkych potom v takom prípade budú vídať iba balík do väzenia, prípadne kilový balík do väzenia, v ktorom sa bude nachádzať niečo málo na prežitie.

O 14 % viac vrážd

Rovnako ako prakticky všetko na svete, aj počet vrážd sa samozrejme eviduje a zisťuje sa, ako na tom aktuálne sme. Z posledných štatistík vyplýva, že v Českej republike za posledný rok vzrástol počet vrážd o rovných 14 %, čo je do istej miery veľmi znepokojujúce. Len do konca apríla tohto roku policajti evidovali 54 vražedných prípadov, keď najviac nebezpečným bol samotný apríl.

Za celý minulý rok sa, pre takéto menšie porovnanie, uskutočnilo rovných 105 vrážd. V prvej tretine roku sme tak boli na polovici toho minulého.

Príčina nebola okomentovaná

Aj keď tieto štatistiky boli zverejnené, samotní policajti nechceli situáciu nijako komentovať. Je to veľká škoda, pretože by si ľudia mohli sami urobiť obrázok o tom, ako na tom s bezpečnosťou v našom štáte sme. Je rozdiel medzi bláznami pobehujúcimi v obchodných centrách a medzi žiarlivými milencami, kedy je vražda záležitosťou „rodinného kruhu”.

Čo však policajti upresnili bolo, že zhruba 35 evidovaných vrážd bolo skutočne záležitosťou nevydarených osobných vzťahov. Bohužiaľ mnohé z nich boli skutočne brutálnymi činmi, za ktoré si odsúdený pôjde sadnúť aj na spomínaných dvadsať rokov.

Nebránime sa zabíjať sebe vlastný

Je veľmi smutné, že rastie počet prípadov, keď ľudia zabíja svojich najbližších. Stále viac vrahov sa nebojí vztiahnuť ruku na svojich súrodencov, prípadne rodičov. O to horší ich čin vo svojej podstate je.