Kúsok zelene v betónovej džungli: Ako na to?

Nemáte práve záhradu o výmere futbalového štadióna, ale napriek tomu by ste pred svojim domom alebo prevádzkarňou uvítali kúsok zelene? Pozrite sa na možnosti, ktoré potešia.

Betónové záhony môžu byť vimitáciou dreva

Betónový vyvýšený záhon je možnosť, ako si dopriať poriadny priestor pre zeleninu, alebo ako si zaistiť malý reprezentatívny kvetináč. Odolný a takmer nezničiteľný. Zatiaľ čo drevo je po pár rokoch zhnité, betónový vyvýšený záhon bude slúžiť dlhé dekády. Vďaka dekoru vimitácii dreva pritom nemusí nikto poznať, že ste použili práve tento odolný materiál. Vzáhone môžete pestovať kvety, kríky, alebo napríklad zeleninu.

Betónové záhony ponúkajú väčšie zázemie proti nájazdu žravých slimákov. Tí si radšej dvakrát rozmyslia, že by vážili takú dlhú cestu po nerovnom povrchu. Súčasne sa v kvetináči predlžuje vegetačné obdobie – ľahšie sa prehreje slnkom.

Malé kvetináče pôsobia romanticky

Na miesto tiež môžete rozmiestniť niekoľko keramických kvetináčov. V každom z nich môže byť niektorý sezónny kvietok, alebo napríklad bylinky. Malé kvetináčky skvele doplnia priestor. Umiestniť ich môžete na starý bicykel, na lavičku, alebo upcyklujte starú skrinku a vyrobte znie stojan na kvety. Urobte si radosť farbami. Kombinácia pastelových farieb rozžiari aj pokojné a šedavé kúty.

Do kvetináčov navyše pridajte zápichy keramiky a ešte viac umocnite príjemný a hravý dojem vášho kútika. Môže ísť o vyobrazenie slnečníc, motýľov, alebo napríklad iných kvetov.

Veľký ker vrepre obalu

Nehodláte troškáriť a radi by ste do priestoru umiestnili niečo, čo skutočne zaujme? Zaobstarajte si skutočne veľký kvetináč a vysaďte do neho stredne veľký ker. Drevina bude pôsobiť reprezentatívne, v zimnom období na ňu môžete pridať príjemné osvetlenie v podobe svetelnej reťaze. Ker dodá miestu prírodný prvok a aj v betónovej džungli bude zrazu príjemnejšie.

Už sa tešíte, až si do nudnej šedi prinesiete trochu prírody?