Keď nie je možné cestovať naľahko, je motorka dobrý nápad?

Niekedy sa ide len pár kilometrov, inokedy pretnete celú republiku. A na také výjazdy už treba byť riadne vybavený, ideálne sadou batožiny, ktorá nebude prekážať a zároveň pojme všetko nevyhnutné, aby vám na ceste nič nechýbalo.

Balíme

Ísť len s batohom často nestačí. A ani to nie je bezpečné. Pri ostrých zákrutách alebo stúpaní a klesaní nie je nálož na chrbte žiaduce, môže zaháňať ťažisko tela preč a jazda na motorke môže predstavovať skutočné riziko. Oveľa lepší je variant, kedy si zaobstaráte batožinu na motorku a umiestnite ich do strán a do zadnej časti, kde neprekáža bezpečnej a pohodlnej jazde samotnému vodičovi ani spolujazdcovi.

Ťažká voľba

Na výber je celý rad typov, tvarov, materiálov i veľkostí. Musíte sa rozhodnúť podľa toho, čo sa k typu motocykla hodí, čo hodláte prevážať, ako veľmi chcete stroj zaťažiť, ako často budete kufre využívať av akom počasí jazdiť. Batožina na motorku je pomerne veľkou finančnou investíciou a nepremyslená kúpa sa vám môže vypomstiť pri každej jazde.

Niekto dáva prednosť robustným koženým kufrom, ďalší chce okované valčeky vhodné na choppery. Sú aj takí, čo nedajú dopustiť na pevný textil, ktorý vydrží slabšiu prepršku, alebo sa vezú na vlne retra a funkčnosť a moderné materiály nechávajú ďaleko za sebou. Tašky, tailbagy, kufre a taštičky a puzdrá. Je toho toľko, že vám prieskum trhu zaberie niekoľko dní.

Niečo navyše

Pokiaľ vám klasické kufre nestačia a chcete všetko dotiahnuť k dokonalosti, sú k dostaniu zaujímavé vychytávky, vďaka ktorým bude každá jazda ešte o niečo lepšia. Čo tak tankvak s priehľadnou prednou stranou a vreckom na vloženie mapy, aby ste mali prehľad, kam mierite? Rovnako dobre poslúžia aj špeciálne puzdrá na navigáciu alebo mobilný telefón. Alebo vás láka malé upínacie vrecko na nohu, kam schováte všetky drobnosti ako kľúče alebo powerbanku a záložnú kartu do fotoaparátu?