Franšíza v zahraničí

Sú franšízové ​​projekty, ktoré sa rozšírili po celom svete. Chcete podnikať v zahraničí alebo naopak podporiť biznis z cudzej krajiny? Oboje je možné. Najmä s Extériou Market. Budete ale potrebovať vôľu, odvahu, peniaze a čas na preskúmanie všetkých podmienok a záruk.

Výpad za hranice

Český rybníček je pomerne malý. Dá sa tu síce nájsť zaujímavá podnikateľská príležitosť, ale svet pochopiteľne ponúka úplne iné možnosti, kam sa posunúť. Na druhú stranu ide o veľmi dravé a nestále prostredie, kde sa každý deň niečo mení a istota takmer neexistuje. Len jedna a je jej franchising. Vďaka spojeniu so zabehnutou značkou, ktorá hľadá ďalšiu pobočku a chce sa šíriť a rásť, môžete byť súčasťou konceptu za zahraničie a zároveň mať pocit bezpečia.

Nie každý má odvahu pustiť sa do podnikania ďaleko za hranicami. Problém nemusí byť len mnohonásobne vyššie náklady na rozjazd aj udržanie projektu, ale aj znalosť tamojších pravidiel, práva a povinností, nariadení a regulí alebo jazyková bariéra. Angličtina je dnes takmer všade, ale komunikácia v nej nie je pre Čechov štandard a býva limitujúca. Spojenie sa s franšízou je tak ideálny spôsob, ako ísť za hranice a zároveň zostať v pohodlí a nevystúpiť zo svojej komfortnej zóny.

TIP: Čo je predpokladom úspešného podnikania

Nič zložité

Nie je sa čoho báť. Osloviť zahraničnú franšízu je rovnako jednoduché ako rovnaký postup vo vašej domovine. Stačí kontaktovať vybraný koncept a následný sled udalostí sa bude líšiť len minimálne. Prebehnú prvé hovory, náčrt spolupráce a jej špecifiká, overí sa finančná spôsobilosť a spoločné vízie a myšlienky, podpíše sa zmluva, odovzdajú sa priestory a môže sa začať. Franchising je spôsob spolupráce, ktorý je totožný všade na svete a odchýlky sú minimálne.

A pokiaľ projekt z cudzej krajiny prejaví záujem expandovať do zahraničia, je to práve strana franšízora, ktorá musí zaistiť tlmočníka, aby bola komunikácia pohodová a bez zádrhelov. Nie je sa čoho báť. Popri preklade máte nárok aj na služby právnika a dostatok času na preštudovanie zmlúv, nezriedka aj jazykové kurzy alebo mimoriadnu finančnú podporu pri zamestnaní ľudí z partnerskej krajiny.