Doprajte omladzovaciu kúru vášmu vozidlu. Do hry vstupuje detailing

Aj keď sa o svoje vozidlo snažíme starať viac, niekedy sa stane, že už skrátka nevyzerá k svetu. A to používame najlepšie čističe interiéru auta, tiež máme po ruke aktívnu penu na auto na zamaskovanie zažraných nečistôt, ale skrátka a dobre to už nie je ako predtým. Nemali by sme si však robiť vrásky a hádzať vozidlo automaticky do šrotu, keď môže podstúpiť omladzovaciu kúru, ktorou je takzvaný detailing. Využitím tejto služby môžeme vidieť skutočne ohromnú premenu vozidla, do ktorého sa čoskoro zamilovávame druhýkrát.

Detaling je umenie

Takzvaný detailing je medzi milovníkmi automobilov považovaný za umenie. Dokáže totiž pozdvihnúť vozidlo nielen zvnútra, ale aj zvonku. Hovoríme o skĺbení špeciálnych techník, ktoré môžu do pucu „hodiť” ako karosériu, tak kabínu automobilu.

Zatiaľ čo niektoré štúdiá vsádzajú len na čistenie zvonku, iné sa zameriavajú aj na obnovu lesku alebo hĺbku laku zašlého vozidla. Dokonca sa odstraňujú aj škrabance, ktoré by človek v domácom prostredí svoje garáže pomocou bežných prípravkov neurobil.

Zoznámte sa s ponukou daného salónu

Pokiaľ ste sa rozhodli zavítať do salónu ponúkajúceho detailing vozidla vôbec prvýkrát, mali by ste sa zoznámiť s ponukou daného miesta. Ujasnite si však aj vaše požiadavky, ktoré sa na dané miesto vzťahujú. Chcete, aby bola vypucovaná iba kabína, alebo chcete obnoviť aj exteriér vozidla? Alebo máte záujem o oboje?

V prípade niektorých ošetrení budete mať automobil za pár hodín späť. Inokedy je však ošetrenie zdĺhavejšie a trvať môže aj niekoľko dní. Domov ho však dostanete vyleštené, po záverečných úpravách vozidla.

Vozidlo sa umyje aj dekontaminuje

Aj keď vás do detailingového štúdia nepustia (teda neukážu vám, ako pracujú, väčšinou), určite vás zaujíma, k akým procesom tu vlastne dochádza. Zo všetkého najskôr sa automobil umýva, následne sa dekontaminuje a z laku sa odstraňujú všetky druhy prachu a iné nečistoty. Odstraňuje sa aj miazga z brzdových doštičiek. Obnovuje sa lak a napokon sa aplikuje vosk pre dokonalý vzhľad.