Darčekové koše pre obchodného partnera: darovať alebo už je to passé?

Pokiaľ premýšľate, čím obdarovať obchodného partnera, aby ste si u neho urobili dobré meno, potom vás okrem klasických kancelárskych potrieb môžu napadnúť aj originálnejšie darčeky. V prvom rade môže ísť o predmety na športové vyžitie, ako je napríklad frisbee alebo rôzne uteráky. Tí ešte originálnejší môžu darovať napríklad lehátka, podložky pod myš, škrabky na sklo alebo zapaľovače. Predtým sa tiež hojne dávali darčekové koše. Ako je to s nimi dnes?

Passé alebo retro?

Záleží na tom, čo do takého koša dáte. Plechovka sardiniek, zemiačiky alebo dokonca lacná čokoláda nebudú tým pravým. Takýmito produktmi by ste sa skutočne strápnili a je lepšie ich nedávať. Pokiaľ ale zvolíte kvalitné alebo dokonca luxusné produkty a dizajnové balenie darčekového koša, môže sa jedna o príjemné retro. A taký kôš s potravinami určite poteší každého. Môžete ho teda darovať žene aj mužovi.

Poznáte chute obdarovaného?

Čokoláda, káva alebo napríklad víno môžu patriť medzi produkty, ktoré sa hodia do každého darčekového koša. Pokiaľ ale viete, že obdarovaný miluje francúzsku kuchyňu, môžete do balíčka pridať práve produkty typické pre túto krajinu. Rovnako dobre sa aranžujú aj balíčky s talianskou či gréckou tematikou. Na výber je ale naozaj veľa a chuťou je nespočetné množstvo. Existujú napríklad tí, ktorí si potrpia na najrôznejšie príchute marmelád a radi skúšajú ovocné kombinácie s bylinkami. Správne zvolený darčekový kôš teda môže veľmi potešiť!

Sociálne zodpovedný obdarovaný

Pokiaľ viete, že obdarovaný si potrpí na témy ohľadom sociálnej zodpovednosti, môžete vyberať produkty fair trade alebo tie, ktoré sú ekologicky balené. Nezabudnite, že aj samotný darčekový kôš je produktom, ktorý by mal byť tiež ekologicky balený (to znamená, že keď použijete vnútorné výrobky, ktoré sú ekologicky balené, všetko pokazíte nevhodne zvoleným balením koša). Našťastie je v súčasnej dobe veľa variantov, ako zabaliť potraviny. Vrátane tých ekologických.