Co sbalit dítěti na tábor?

Časy letných radovánok sa blížia a nastáva dôležité rozhodnutie. Čo všetko bude náš potomok potrebovať na týždennom pobyte v tábore? Môžete sa začať chystať.

Kufor alebo taška

V dnešnej dobe sa už väčšina detí pohodlne pohybuje sama s kufrom na kolieskach. Aspoň po meste sa im bude hodiť, v prírode im už niekto ochotne pomôže. Športová taška je skvelá vec, ale veci na týždeň alebo dva sa v nej poriadne prednesú.

Koľko oblečenia bude treba?

Na tábore je možné objednať program, nie však počasie. Preto sa hodí vziať nielen spodnú bielizeň, ponožky a tričká na každý deň, ale aj k nim dva kúsky z každého pridať. Nie na všetkých táboroch sa oblečenie perie a suší. Je dobré mať niečo v zálohe. Dve až tri mikiny, dve bundy, troje kraťasy, šiltovku, šatka na krk, štvory nohavice. Nezabudnite na oblečenie na spanie. A čižmy.

Hygienické potreby

Najlepšia je priehľadná kozmetická taška, dieťa má prehľad o tom, čo vlastne so sebou má nabalené. Vložte tu kefku a pastu na zuby, hrebeň, na ktorý je dieťa zvyknuté, dva funkčné uteráky alebo osušky (dajú sa zložiť do veľkosti dlane a zapnúť do vrecka), sprchový a vlasový šampón. Má dieťa dlhé vlasy? Niekoľko gumičiek navyše by sa určite zišlo. Jeden toaleťák sa nikdy nestratí.

Tipy, ktoré sa môžu hodiť

  • Pribaľte dieťaťu tenký blok a pero – môže si písať svoje zážitky do táborového denníka.
  • Do kufra vložte veľké vrecko na špinavé oblečenie.
  • Každý pár topánok vložte do igelitového vrecka, nezašpiní ostatné odevy.
  • Do kufra alebo batôžku pribaľte vreckové svietidlo alebo čelovku.
  • Repelent proti hmyzu sa bude hodiť, rovnako ako opaľovací krém.
  • Jedny karty, čierneho Petra, kvarteto, jednoducho niečo pre zábavu sa tiež hodia mať.
  • Keď odevy podpíšete, máte istotu, že ich dieťa dovezie domov

A je to. Môže sa vyraziť za dobrodružstvom!