Čo nevynechať pri návšteve Mexika?

Láka vás dovolenka, ktorá v sebe bude spájať nespútanú exotiku, vyhriate pláže, priezračné more i jedny z najznámejších svetových pamiatok? Potom je pre vás tou pravou voľbou Mexiko. Zarezervujte si svoju zaslúženú dovolenku cez cestovnú kanceláriu a spojte odpočinok na lehátku aktívnou turistikou za pamiatkami.

Preskúmajte hlavné mesto

Hlavné mesto Mexico City, ktorého historické centrum nájdeme na zozname UNESCO, je jedným z najdôležitejších kultúrnych centier sveta. Námestie Plaza de la Constitución, vystavané na pozostatkoch aztéckeho veľkomesta Tenochtitlán, nesmiete vynechať. Rovnako impozantný je Catedral Metropolitana, najväčší kostol v Latinskej Amerike. Štvrť Coyoacán je zase plná romantických uličiek a kaviarní.

Za kúpaním, náboženstvom aj výhľadom

Prímorské mesto Acapulco si vás získa nekonečnými plážami a bujným nočným životom. Severná časť je tradičnejšia, v južnej nájdete niekoľko moderných výškových hotelov. Okrem vodných športov tu môžete prevádzkovať napríklad aj vyhliadkovú jazdu na koni.

Teotihuacán je najvýznamnejšie náboženské centrum celej Strednej Ameriky. Mnoho ľudí ho opisuje ako magické miesto so zvláštnou energiou, ktoré skrýva mnohé tajomstvá. Nachádza sa tu tretia najväčšia pyramída na svete a niekoľko kilometrov dlhá Cesta mŕtvych.

Známa mexická sopka Popocatépetl je opradená radom legiend. Je to aj druhý najvyšší bod Mexika, má 5426 metrov. Špičku celoročne pokrýva sneh, cez ktorý občas preráža mračná sopečných plynov.