Chcete zlepšiť svoj život? Motivačné knihy, ktoré podávajú pomocnú ruku

Svoj život chceme zlepšiť z mnohých dôvodov. Zatiaľ čo niekto preto, že sa mu zrútil dlhodobý vzťah a potrebuje nutnú zmenu, iný k tomuto kroku pristupuje z úplne iných dôvodov. Nech už za vaším cieľom stojí prakticky čokoľvek, pomocnú ruku vám podávajú motivačné knihy, ktoré život môžu obrátiť o 180 stupňov.

7 návykov skutočne efektívnych ľudí, S. Covey

Ak máte chvíľku a pokiaľ počas nej budete pátrať v kníhkupectve po výtlačku, ktorý by vám už od prvého okamihu sľuboval zmenu života, nebudete musieť hľadať dlho. Do očí vám totiž iste vrazí kniha nazvaná „7 návykov skutočne efektívnych ľudí”, ktorú má na svojich pleciach S. Covey. Ide o jedinečný výtlačok, ktorý zhromažďuje 7 princípov, ktoré úspešní využívajú na to, aby dosiahli svoje ciele.

Kniha nie je nudná, je naopak napísaná veľmi pútavo. Dokonca až tak, že sa od nej človek nebude chcieť nijako odtrhnúť. Navyše informácie, ktoré sú v knihe spísané, určite využijete nielen v osobnom, ale aj profesnom živote.

Atómové návyky, James Clear

Ak sledujete množstvo hollywoodskych hviezd, určite ste už zaznamenali knihu „Atómové návyky”, ktoré mnohé z nich propagovali na svojich sociálnych sieťach. Nebolo by to preto, že by za propagáciu dostali zaplatené, ale skôr preto, že sa jedná o skutočne kvalitnú knihu, ktorá mení ľudské životy na ďaleko produktívnejšie a efektívnejšie.

Spisovateľ v knihe prináša nielen inšpiratívne, ale aj zábavné príbehy úspešných športovcov, umelcov alebo podnikateľov a ukazuje prostredníctvom ich návykov úplne fantastické výsledky, ktoré môže dosiahnuť každý, kto si knihu prečíta.

Mysli a zbohatni, Napoleon Hill

Na rovnakom princípe (ale možno viac praktickom) je postavená aj kniha od Napoleona Hilla, ktorá bola označená za úplnú must-have každého podnikateľa. Zaoberá sa jednou jedinou témou, a síce tým, čo robia náhliví ľudia, aby boli úspešnými? Jednoduchá otázka, nemyslíte? A odpoveď na ňu rozobranú v knihe môžete ihneď aplikovať do praxe.