Ako vybrať kabát na jeseň a zimu

S príchodom chladnejších dní sa snažíme nájsť vhodné kabáty, ktoré nás počas nasledujúcich mesiacov poriadne ochránia pred nízkymi teplotami. Lenže človek má tendenciu ísť podľa vzhľadu, nakoniec však kúpa ľutuje, pretože kabát nezodpovedá jeho praktickým, respektíve funkčným požiadavkám, navyše ani nesedí podľa predstáv. Aby ste sa vyhli zbytočnému vráteniu alebo nadbytočnému míňaniu, poďme si prezradiť, ako také kabáty na jeseň a zimu vybrať. Čo zohráva úlohu?

Kvalita je alfou aj omegou

Aby ste sa nemuseli do tejto fázy dostávať každý rok, hľadajte také kabáty, ktoré sú kvalitné po stránke svojho spracovania. Hľadajte skôr univerzálne kúsky univerzálneho strihu a farby, ktoré sa s veľkou pravdepodobnosťou budú nosiť aj v ďalších sezónach. Jednorazové kúpy nie sú práve ekonomické, navyše sa vám veľmi často pozerajú.

Kvalita je skrátka tým hlavným parametrom pri výbere kabátu na jeseň alebo na zimu. Aj keď teraz môže ísť o investíciu, z dlhodobého pohľadu na kabáte ušetríte.

Komfort je tiež dôležitý

V kabáte sa hlavne musíte cítiť dobre. Jeho vzhľad je druhoradý, hlavne vám v ňom musí byť teplo a komfortne. Preto si kabát v ideálnom prípade vyskúšajte predtým, ako ho kúpite.

Pri nakupovaní online sa oplatí zistiť všetky potrebné rozmery. Patrí k nim napríklad pás, aj boky a hrudník. To viem pomôže objednať si skutočne tú najlepšiu veľkosť.

Chcete všestrannosť?

Aj keď človek chce vyzerať štýlovo, dávať na aktuálne módne trendy sa práve dvakrát nevypláca, ak chcete mať kabát dlhé roky a nejde o jednorazovú záležitosť. Čo sa oplatí sledovať je všestrannosť. Áno, na zohnanie skutočne sú kabáty, ktoré sú ako elegantným kúskom, tak sa hodia na ležérne, menej formálne akcie.

Pokiaľ sa rozhodnete ísť cestou farebnosti, hľadajte taký odtieň, ktorý vo vašich očiach nie je prechodnou záležitosťou. Červené alebo inak výrazné modely sa v očiach človeka veľmi rýchlo „zajajú“.