Ako ušetriť pri praní? Ide to ľahko a prakticky bez obmedzení

Každotýždenné pranie je síce nenahraditeľné, ale tiež môže rapídne zvýšiť spotrebu nielen energie, ale aj vody. A pretože to sú teraz veci, na ktorých sa snažíme ušetriť, hľadáme spôsoby, ako v práčke nepretočiť viac, než je nutné. Človek však chce mať stále čistú bielizeň, našťastie ale existujú spôsoby, ako prať naozaj ľahko, ekonomicky, ekologicky – a vlastne bez veľkých obmedzení.

Menej otáčok stačí

Je jasné, že žiadny človek nechce zo svojej práčky vyťahovať bielizeň ešte mokrú. Najmä pokiaľ nie je k dispozícii záhrada, má človek tendenciu pridávať na otáčkach, či nie je mokro po celom byte alebo dome. Lenže príliš veľa otáčok berie energiu. Preto sa v tomto smere uskromnite.

Aby bola bielizeň skutočne dostatočne vypláknutá, postačí 400 otáčok. Sušenie potom nechajte na vetre alebo slniečku.

Keď pranie, tak vo výhodnú dobu

Už ste počuli o tom, že prať môžete aj v čase, keď je cena za energie veľmi nízka? Či už bývate v akejkoľvek lokalite, existujú tarify, ktoré sú výhodnejšie ako iné. Tie nastupujú na scénu v okamihu, keď dopyt po elektrine nie je tak vysoká. Čiže napríklad sa oplatí prať buď veľmi skoro ráno, alebo napríklad neskôr večer, ak nie v noci, keď len málokto využíva elektrickú sieť.

Aj v tomto prípade platí, že najdrahšia je elektrina v prípade, keď je po nej najväčší dopyt. Našťastie sa táto situácia počas dňa rôzne mení, čo môžete využiť vo svoj prospech av prospech vašej peňaženky.

Perte len to najdôležitejšie

Pokiaľ chcete skutočne ušetriť, nevypláca sa dávať prať len pol práčky. Perte skutočne až v momente, keď máte plný bubon (alebo podľa odporúčanej miery). Ak sa obávate vysokých účtov za elektrín alebo vodu, perte len to najdôležitejšie – spodnú bielizeň, plavky alebo ponožky sa majú prať po každom použití, takže je pochopiteľné, že tieto veci budete potrebovať čo najskôr.

Naopak veci, ktorých máte dostatok, prať nutne nemusíte hneď. Rovnako tak džínsy sa taktiež neperú po každom použití, naopak sa v ich prípade má s praním šetriť, čím sa zvyšuje ich životnosť.