Ako sa motivovať k cvičeniu? Spôsobov je hneď niekoľko

Stojíte denne pred rozhodnutím, či si pôjdete zacvičiť alebo či napríklad zasadnete k stolu a urobíte kus práce? Aj keď je práca dôležitá, pohyb celkovo je dôležitý taktiež. Preto si ho príliš neodopierajte a snažte sa do svojho dňa zakomponovať aspoň kúsok nejakej fyzickej aktivity. Pokiaľ však v taký moment budete potrebovať poriadnu porciu motivácie, ponúka sa hneď niekoľko rád.

Sociálne siete sú predsa len na úžitok

Aj keď väčšinou nadávame na to, aké sú sociálne siete banálne a ako by nemali byť súčasťou našich životov, pretože ukazujú realitu trochu skreslenú, v skutočnosti je to skvelý motivátor. Vďaka tomu, že zhliadneme krásne postavy alebo napríklad naše sokyne, ktoré majú pevnejšiu postavu ako my, čoskoro ucítime vlnu odhodlania, vďaka ktorej podáme skutočne skvelé výkony.

Samozrejme stále platí, že by sme sa nemali porovnávať s ostatnými, na druhú stranu v tomto prípade môže ísť o nakopávajúceho pomocníka.

Urob z toho spoločnú aktivitu

Robí ti problém „dokopať” sa do každodenného cvičenia? Je načase zasvätiť do svojho plánu schudnúť ďalšieho človeka. Môže ísť o kamarátku, ale môže to byť aj partner, s ktorým sa budete vzájomne motivovať a hecovať. Dávajte si spoločné výzvy, vzájomne sa budete kontrolovať a motivovať.

V najlepšom prípade si nájdite niekoho, kto s vami zdieľa podobnú vášeň pre konkrétnu športovú aktivitu.

Zostavte si cvičebný plán

Aj keď to na niekoho fungovať nemusí, na väčšinu ľudí to funguje skvele – reč je o cvičebnom pláne, ktorý by si mal zostaviť každý, kto chce schudnúť. Túžba po odškrtnutí políčka býva skutočne veľká, navyše ak vám napríklad na konci týždňa svieti odmena za vynaložené úsilie, razom sa vám do cvičenia bude chcieť o chlp viac.

Cvičebný plán nemusí byť nijako zložitý. Môže to byť len jedna veľká tabuľka so siedmimi poliami, ktorú si načrtnete na papier a pripnete na chladničku.