Aké kabáty ovládnu tohtoročnú jeseň?

Kabáty sa znovu vracajú na scénu, a to s odchodom letných teplých dní a príchodom chladnejšieho, pochmúrnejšieho počasia. Pokiaľ premýšľate nad tým, čo konkrétneho zvoliť v prípade, že idete nakupovať a hľadáte kabát chrániaci pred zimou, poďme si zhrnúť aktuálne trendy, ktoré budú hrať na jeseň prím. A že ich bude!

Po vzore Rachel Greenovej

Sledovali ste kultový seriál Priatelia? Patrí k tomu najlepšiemu, čo Hollywood kedy vypustil na svetlo sveta. V súčasnej dobe sa pri sledovaní upíname hlavne na to, čo hlavní herci mali na sebe. Presne to sa totiž teraz vracia do módy. Jednou z hlavných módnych ikon je Rachel Greenová, ktorá nosila jeden módny kúsok za druhým.

Ostatne práve jej sa máme inšpirovať, ak hľadáme v obchodoch taký kabát, ktorý sa bude tento rok nosiť. Pozornosť sa upína na slušivý slim cut, ideálne v koženom prevedení. Budí pocit štíhlej siluety a pokiaľ bude v zemitých odtieňoch s veľkými chlopňami, jednoznačne zaujmete.

Pánsky štýl v ženskom svete

Už nejaký čas určite sledujete, ako sa pánsky štýl postupne dostáva do ženského sveta. Saká alebo kostýmy pánskeho strihu sú už dlhšiu dobu na scéne, tento rok by sme svoju pozornosť mali upnúť hlavne na kabáty tohto zastrihnutia. Nemyslia sa však tradičné vlnené, ale aj kožené, ktoré na ženách pôsobia takzvaným oversized dojmom.

Pokiaľ si práve teraz nechcete kupovať kožený kabát nový, skvelým riešením je vziať si kabát partnera, ktorý aktuálne visí v skrini. Nikto to teraz nespozná.

Džínsové kabáty a saká žiadajú o reparát

Tradičné džínsové bundičky sú na scéne neustále, ale pravdou je, že záujem rastie o džínsové kabáty a saká. V minulosti sa nestretli so práve príjemným uvítaním, ale tento rok to rozhodli skúsiť znova a dalo by sa povedať, že žiadajú o reparát.

Pokiaľ chcete oslniť, z ponúkaných modelov uprednostňujte takzvaný patchwork denimových kabátov čiže modely, ktoré budú vyzerať, ako keby boli ušité z najrôznejších zvyškov či kúskov iných denimových vecí.