5 tipov, ako vybrať tie pravé tapety

Správna voľba tapiet je kľúčom k ich spokojnému mnohoročnému používaniu. Dokážu sa postarať o optické zväčšenie priestoru, o zútulnenie aj štýlovosť. Tapety dokážu prekryť umakartové bytové jadro, alebo sa postarať o renováciu starých dverí.

Optická premena celého interiéru

Keď si do priestoru pouzvete fototapety za stenu, dokonale premeníte celú atmosféru v pokoji. Samolepiace fototapety môžu mať geometrické vzory, ale tiež zobrazovať zvieratá, les, lúku, alebo napríklad veľkomesto. Vybrať si môžete zvislé pruhy alebo vlnovky, ktoré dokážu opticky zvýšiť priestor v miestnosti, alebo sa postarať o zvýšenie svetelnosti v priestore pomocou svetlých farieb na tapetách.

Vinyl je odolný

Vinylové tapety sú tvorené umelým PVC, vôbec im teda nevadí voda alebo vlhkosť. Tapety určené do kuchyne alebo kúpeľne sú ideálnym priestorom na použitie vinylu. Sú odolné proti mechanickému poškodeniu aj proti mastnote, ľahko ich očistíte. Vinyl tiež pôsobí ako súčasť tepelnej izolácie.

Vliesové tapety sú ztextilu

Obývacia alebo detská izba doslova prekukne, keď na jej stene použijete vliesové tapety. Jedná sa o netkanú textíliu, ktorá je odolná voči mechanickému poškodeniu aj znečisteniu. Ľahko sa inštalujú aj demontujú, môžete ich teda rýchlo obmieňať. Vlies je úplne priedušný, pleseň sa pod ním netvorí.

Povrch, na ktorý sa bude lepiť

Vlies aj vinyl sa dá ľahko nalepiť na všetky typy povrchov, bude teda držať aj na stene, betóne, drevotrieske, alebo aj sadrokartóne. Vinyl teda prekryje aj umakartové jadro vášho bytu.

A čo dvere?

Fototapeta na dvere je príjemný prvok, s ktorým sa vám podarí ozvláštniť celý interiér. Nevzhľadné dvere tak premeníte počas minúty na príjemný dizajnový prvok. Snažte sa štýl tapety voliť nielen tak, aby ste sa prispôsobili celkovej podobe interiéru, ale aj svojmu vlastnému vkusu a preferencii.

Vyberte si tapety do svojho interiéru.